Царствата

Преживей приключението!

SiteSite  СветовеСветове  ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Разговорът

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female
Брой мнения : 3863
Registration date : 16.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:03 pm

- Да - започна Бром - Но гономите са глупави същества.Те нямат много ум в главата си за разлика от водачът им.Сигурен съм, че никой не им е казал да атакуват.Направили са го, защото не им е било позволено.Гономите са непослушен народ
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Warrior_king
The Spirit

Male
Брой мнения : 1105
Registration date : 11.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:06 pm

-Мерси,че ми каза-отвърна Ерагон на Бром. Дано да не атакуват пак. :[[]]:

Някой виждал ли е в скоро време великият дракон?
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:19 pm

- Той е вече стар и не напуска дома си - отвърна този път Арвен - Не съм ходила наскоро, но последният път беше много зле - беше настинал, аза старите дракони това може да е убийствено.Но ми казаха, че е добре сега
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:21 pm

-Излъгали са те. В момента той е много зле. Сигурно много скоро ще умре. какво ли ще правим?
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:30 pm

- Той извърши всичко, за което бе изпратен тук на земята.Ще умре достойно и ние ще го погребем както подобава на този най - велик сред великите.На този мъдрец сред мъдреците.На този приятел сред приятелите - в очите на Арвен се четеше неописуема тъга, но сълзите й все още не бликваха.
- Да миличка - продължи Бром нейната реч - На този дракон сред драконите и онзи, който спаси тяхната раса.Сърцето ми казва, че той вече е мъртъв, затова няма да сгреша ако кажа последните думи за него.Се мор' ранр оно фина, Хльодр, велики скулблака.
Арвен стана и отиде на някъде като помоли да я извинят.Бром знаеше, че тя отива при мъртвия Хльодр.Всички се бяха омълчали
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:33 pm

Ерагон напарви магия и тя отново се върна на трона си. Тогава той и каза:
-Да,вяликият дракон умря.Забранявам ти днес да ходиш при него. В момента всички дракони са там и трябва да останат насаме с него. Нали ще останеш?
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:38 pm

Момичето стана и отиде в съседната стая.Изобщо вече не й се вечеряше.Мел отиде при нея, за да я успокои.Намери я разплакана.
- Господи никога не съм те виждала така - тя отиде до нея и я прегърна приятелски.
- Хльодр беше мой втори учител.Мой приятел и помощник.Мой най - добър съветник.Срамота е да не отида и да се сбогувам с него.Ще ме помислят за слаба, за...за...(
Тя не можа да продължи, но Мел я разбра перфектно.Някога много отдавна и на нея й се беше случило нещо подобно
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:40 pm

Ерагон разбар че плаче и отиде при нея. Тогава той и каза:
-Може нещо да се напарви по въпроса. Нали занеш магията за саживяване на мъртвия. Тя е много трудно,но може би утре рано сутринта ще успея да я направя и да саживя дракона. какво мислиш?
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:49 pm

- Не Ерагон финиарел.Той и Бром сами го казаха.Хльодр извърши своите битки и победи.Помогна на когото трябваше и повече няма да има работа на тази земя.Хльодр почина извършил своите велики неща и своите падения.Не искам отново да преживява страданията си.Цялото царство ще го запомни като най - великия дракон и той ще живее още дълго в сърцата на потомците на царството.Хльодр е жив някъде там в моето и в твоето сърце.В сърцето на всички с драконска кръв.Утре сутринта ще бъде погребан, но не от мен.Аз не съм достойна за неговото погребение, защото не отидох да го почета както подобава.Ще бъде погребан от Бром и теб
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:51 pm

Но защо Арвен? Ти също заслужаваш да погребеш великия дракон?
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 7:59 pm

- Не.Не заслужавам.Аз обидих неговата душа.Оставете ме насаме с звездите.Айердаил свети ярко днес.Значи сега е моят час.Айердаил е моята рожденна звезда.Утринната звезда на вечността.
Другите двама я оставиха.Тя отвори прозореца и в стаята влетя свеж полъх.Момичето коленици пред своята звезда и започна да изрича своите молитви както би го направила пред мъртвия дракон.Взе една сабя и отряза кичур от своята коса след което поряза леко ръката си и намокри с кръв кичура.Взе го и го подхвърли през прозореца.Той беше похванат от ветреца, който повя силно и топло.Отнесе този последен дар на царицата там, където сега лежеше драконът, на който тя така вярваше.И макар да не я бяха видели драконите събрани там разбраха дара и се поклониха отново.И стотици криле се разпериха тихо в нощта и излетяха по своите постове и задължения.В пещерата остана само стария Хльодр - онзи тъй добър дракон, който спаси народа си от всички беди досега.
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 8:14 pm

Ерагон видя всичко това и отново отиде да вечеря с другите. Той беше решил да я остави сама.
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 8:20 pm

Бром дойде много по - късно през ноща и завари своята ученичка в същото положение както преди два часа
- О Арвен. - възкликна той и коленици до нея - Знам какво си загубила моето момиче.Знам какво направи днес.Това е достойно за царица.Сега обаче е време да си лягаме, миличка.Почини си добре, а утре...
- Не, ебритил.Няма да присъствам на погребението.
- Добре.Това е твое решение.Аз ще погреба твоя приятел както заслужава.Обещавам ти.Сега спи.
Бром си тръгна и остави момичето отвоно само.Тя стана най - накрая и отиде да си легне.
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Пет Мар 30, 2007 8:25 pm

Всчки заспаха и очакваха утрешният ден.
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Съб Мар 31, 2007 7:58 pm

Денят дойде красив и чист.Пролетен дъжд валеше по поляни и гори.Дъжд топъл и приятен.Арвен се събуди рано, но тъй като си беше дала обещание не отиде на погребението на Хльодр.Тя се мотаеше из замъка сама и умислена.Повечето хора бяха на погребението и замъка пустееше както никога досега.Само няколко по -млади слуги стояха тук, защото можеха да потрябват, а и подготвяха обяда.Арвен за пръв път ги видя толкова скръбни.Всъщност и тя изглеждаше като тях, макар и да не можеше да се види.Реши да отиде в тронната зала.Очакваше се да дойдат войските на животните и елфите, а и със сигурност трябваше да се срещне с нови поданници ако имаше такива.
Залата беше пуста и до трона на мъничко столче стоеше само престарял старец - един от съветниците на царицата.Той пишеше усилено дълго писмо, което след това подаде на младият момък до себе си.Момчето го взе и тръгна нанякъде бързо.
- Арвен свит - кона - каза старецът след като си размениха поздравите - Защо сте тук?
- Защото не съм достойна за погребението на Хльодр, съветнико мой - отговори му тя спокойно и седна на трона си
- Разбирам ви, господарке
Те отново се умълчаха.Наближаваше обяд и скоро погребението свърши.Замакът също се понапълни.
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Сря Апр 04, 2007 4:45 pm

Ерагон отиде в двора и каза на един слуга:
ІСлуга,моля съобщи на всички участващи царства във войната,че тя започва. Искам ги тук. Тогава Ерагон изчезна като направи графема-Редху.
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Сря Апр 04, 2007 8:33 pm

Ерагон отиде при своя слуга и му каза:
-Пригответе войската. Скоро ще тръгваме. Също така искам да посрещнете подобаващо царството на феите и да им кажеш че войната започва от утре. Днес да се наспят тук в този замък. Приготви им хубави стаи-на всички царства.
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Сря Апр 04, 2007 9:42 pm

През това време Арвен и Мелиса подготвяха животните.Драконите също бяха при тях а и Бром гледаше как се справят.Драконите си шепнеха неспокойно и не бяха доволни от това, че щяха да се бият редом с феи и елфи.Животните им бяха малко близки затова нямаха нищо против тях.Не им харесваше и това с новите графеми или както там им казваха.Един от драконите долетя до Арвен и каза:
- Не желая да участам в тази война...Не желая цар, който забранява последно сбогом и който мисли, че графемите са по - могъщи от Древния език.Не желая да вийдам феи и елфи тук..
Царицата въздъхна.Драконът беше млад и все още неопитен.Тя се доближи до него и докосна леко ума му.Щом получи разрешение тя му обясни всичко.При последното изречение очите и просветнаха странно.Драконът наклони глава и после отново я изправи.
- Разбирам ви...Но запомнете че младите дракони ще се подчиняват само и единствено на вас.Царицата на Драконите.Вие сте нашата царица Арвен свит - кона. - Той и всички дракони наоколо сведоха глави в знак на почит. - Обещайте, че няма да използвате графеми а само Древния език.Че ще ни браните.Че ще се впускате първа в битката и ще тръгвате последна или на щита си.Само тогава няма да направим онова което ви казах
- Обещавам и се заклевам - каза царицата и драконите излетяха успокоени
- Браво моето момиче -пхвали я Бром - Ти си истинска царица
Warrior_king
The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Чет Апр 05, 2007 7:43 am

Като дочу това,Ерагон много се разсърди,че драконите мислят че той не обича Древния език,а обича графемите. Той отиде при тях със своя дракон-Сапфира и им каза:
-Дракони,аз много обичам нашия Древен език. Графемите няма нищо лошо да ви направят. Те също правят магия,но не са толкова много като Древния език. Не ми се сърдете.
-Ерагон, ние не ти се сърдим,но просто не харесваме тези графеми. Нашия Древен език е по-от късно и затова мислим че той е по-добрър.
-Но вие карате Арвен,да не използва тези графеми-каза Ерагон.
-Знаем,но искаме като кралица тя да използва само този език
-А мен не ме ли считате за крал?-попита Ерагон намръщен
-Да,мислим те за цар,но тя все пак е малко повече царица от теб. Иначе нямаме нищо против. Нали ти също си драконов ездач
-Арвен,дракони,нали не ми се сърдите че аз ще използвам хем Древния език,хем графемите?
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   Чет Апр 05, 2007 3:14 pm

- Не Ерагон финиарел.Никой не ти се сърди. - Арвен слагаше шлема си и се качваше на Бриам. - Дракони!Нашият час настъпи.Време е да покажем силата си.Нека нашият род покаже най - доброто от себе си.Както баща ми и дядо ми преди мен аз избрах да ви водя.Ще се бия редом с вас и ще използвам родния си език.Ще почитам всеки умрял в битка.Имената ни ще останат в историята като имена на хора и дракони били се за родината си.Ганга фрам!
Милиони крила се понесоха в небето и се запътиха към битката.Никой не говореше само гласът на царицата се чуваше тихо.Тя припяваше стара мелодия, пята преди битки за кураж.
- Гала, о, Вирда брунхвитр.Абр берундалвандр - фодр.Буртро лауф - сбледар екар ундир.Еом кона даутлейкар...
Драконите я слушаха и летяха бавно.Битката приближаваше.Острието на меча й проблясна на светлината.
- Нека меча ми Андруил ви води.Напред!За слава и чест!Напред!За Царството на драконите!
Бойният й вик се понесе напред и страховит драконски рев я последва...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Разговорът   

Разговорът
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2