Царствата

Преживей приключението!

SiteSite  СветовеСветове  ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Спасителна операция

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female
Брой мнения : 3863
Registration date : 16.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 6:18 pm

- Трябвало е повече да учиш..Елфчето можеше да те научи!
Но истината беше..че и Кейти се справяше трудно. Движенията бяха някак странно забавени, а кръвта от всяка стена някак и пречеше...Беше тягостна обстановка. Мерик също не беше в най-добрата си форма тук.
"Къде ли сме.."
"Стая..От най-старото детство на Муртаг..Стая, която крия от него през годините..Той не бива да я вижда..Свързана е с мрачно и сложно минало..Това би трябвало да е къщата ти сега..ако не беше опожарена"
Сенки се движеха там в мрака..Странна жена..Мерик го побиха тръпки. После усети прилив на енергия..Той беше близо..Муртаг му подаваше ръка. Детето е усмихна.
- Сега ще видиш ти - засмя се на Кейти и започна с вече нормални движения докато тя отстъпваше.

Някъде по едно мрачно и студено място Ним опипваше внимателно стените.
"Муртаг.." мислеше трескаво. Студено беше..Неестествено..Значи беше зле.

De Legende!

Female
Брой мнения : 4031
Registration date : 07.04.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 6:24 pm

" Подсили го!"
" Не бива!"
" Трябва!"
Двете непознати фигури стояха една до друга и спореха.
" Подсили го!"- обърна се мъжът към третата фигура, по настрани от тях.
" Не!"- отвърна тя.
" Гато!"- изкрещя мъжът и фигурата му потъмня още повече.
" Анубис!"- викът на Гато се разнесе навсякъде из мрачното помещение, нейният образ също потъмня. Другата фигура отстъпи и замълча, настъпи тишина и взиране във фенерът.

~*~*~
.:Светове:.
~*~*~
The kingdoms family
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://ekaterinaes.blogspot.com/
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 6:31 pm

- Мога да му причиня болка - започна Кейти, но Мерик не я слушаше. Стаята вече не го тревожеше, кръвта не му правеше впечатление. Виждаше само меча на Кейти и очите й. Тук тя нямаше власт..Нямаше власт вече.
- Това не е твоят свят, Джоунс..Това е светът на брат ми..Тук нямаш силата да му навредиш - изказа мслите си детето, като предаде и малко от думите на Ним. - Така че - МАХАЙ СЕ!
Извика ядно накрая и разсече въздуха с острието. За миг не се случи нищо, но после Кейти започна малко по малко да избледнява.

Стана по-студено. Ним се стресна вече по-сериозно. Муртаг изстиваше..Умираше.
"Не..Не бива да го загубя" помисли си духа и бутна една от вратите в тъмното. "О не!" простена. Беше в началото на зала без край..В дъното имаше врата..Трябваше да стигне до там бързо"

De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 6:41 pm

" Гато, защо..."- мъжът се приближи до горящия фенер.
" Защото ти ме назова по име тук!"- отвърна тя. Другата фигура също се приближи и тримата коленичиха до предмета.
" Не можеш! Ишизу?"
" Не си преродена, не си истинска... а аз съм, аз мога..."
" Замълчете, родът ни е прокълнат... да пазим Тях и Техните потомци!"
" Ще бъдеш наказана!"
" Не се тревожи, огънят угасва... А аз съм наказана вече..."
Хванаха се за ръце и около фенерът се появиха черни кръгове, лицата им не се виждаха, помещението се изпълни с ярка многоцветна светлина.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 6:52 pm

- Не можеш да ме изпъдиш!
- Упоритка!Махай се!Веднага! - Мерик отново замахна. Този път беше по-силно. Кейти избледня още повече.
"Мога да я изгоня от своето съзнание..но не и от това на Муртаг" притесни се момчето. Мека синя светлина озари стените
"Той не може да те премахне..Но аз мога" гласът на Муртаг звучеше като ехо от някъде далеч. Беше слаб..Много слаб.
- Ще се самоубиеш
"Ти ще изчезнеш!"
Синята светлина изчезна. Мерик и Кейти се оказаха навън..Кейти падна изтощена до крайност. Мерик се надвеси над брат си.
- Много е студен..Но тя..Още не се е махнала от него - каза момчето като че ли на себе си.

Ним тичаше вече из залата.
"Дръж се" каза си и успя да достигне вратата с магия. Отвория. Тъмнината го заля..После стана тихо...Тъмно и тихо.Някъде навън замъкът размести коридорите и стъпалата си отново. Някъде там, в тъмното Кейти вече се приготвяше да убие жертвата си. Колкото и да не искаше просто вече нямаше начин

De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 7:02 pm

" Гато, ще умреш?!"- изкрещя мъжът и понечи да пусне ръката на тази до него.
" Не!"- стисна го тя.
" Но тя... Ишизу, не мога... тя ни е сестра!"
" Тя жертва само съзнанието си, някой ден ще се прероди!"
" Веднъж се прероди като това подобие на котка, втори шанс..."
" Ще имам и втори шанс Анубис!"- прекъсна го Гато и пусна ръката на сестра си. Превърна се в онова бяло кота, погледна двете фигури с насълзените си сини очи и образът й избледня, фенерът се раздвижи и пламъчето в него се разгоря, скоро целият предмет се обви в унищожителни огньове като някакво огромно огнище, двете фигури изчезнаха в облаци дим преди огънят да ги погълне.
" Сега целият огън се разнесе по мечът, огънят е силата, а силата... животът!"- гласовете им се разнесоха наоколо, сякаш от оръжието в ръцете на Мерик.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 7:23 pm

- Ще видиш ти! - вече ставаше много сериозно. Мерик стисна оръжието и отново се завтече към брат си.
"Мерик!" извика Алзиеа, тъкмо изправила се, но момчето не я чу.
"Огънят е живот..Но не и за мен" каза си докато тичаше. Беше светло..гореше..ня всакъде..Какво ли беше направил? Не знаеше..Знаеше, че трябва да върви..Да тича..Да спаси..
- Кейти Джоунс! - проехтя в главата му разгневеният глас на Ним, разбил някаква врата. Видя образа на жената с дълъг нож в ръка. Видя сянката, онази чернокоса зла жена в сянка, държаща нещо зло. Видя как Кейти се озъби, как Ним се приближава...
- Муртаг събуди се! - изкрещя детето като продължи да тича без да вижда нищо и никой около себе си. Вече беше в черна зала..Залата, която Ним беше преминал на един дъх..Съзнанието на брат му.. - Муртаг!
Мерик хвърли меча и спря, чувствайки се безкрайно уморен. Меча полетя, всичко започна да гори. Мерик трепереше..Не можеше да търпи дълго огъня. Всичко се освети..залата се разкраси, но момчето не го забеляза. Всичко беше тихо..Меча влезе в онази стая..Сянката изчезна, Кейти пребледня. За миг не се получи нищо..После меча попадна в нечия ръка.
- Ти Кейти Джоунс..Ще се махнеш от тук..На мига! - каза някой, но светлината вече беше силна. Само гласа на Кейти някъде от далече показваше, че тя нямаше да ги тревожи повече

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 7:48 pm

"Толкова..болезнено..Огън..Боли.."
- Мерик?Мерик? - беше глас на жена. Ерика?Не, май не..Но болката намаля..После гласа изчезна. Момчето усети нещо топло и приятно до главата си.
"Мерик" чу отново. Беше Алзиеа, Мерик отвори очи, за да срещне нейните. Тя гледаше спокойно момчето, легнала до него. Мерик се изправи машимално, от което го заболя. Беше обгорен доста.
- Какво стана? - попита оглеждайки се. Тялото на Муртаг светеше леко, от Кейти нямаше и следа - Той добре ли е?
Алзиеа кимна след което се изправи
"Все още гори..Препоръчвам да не го приближаваш" предупреди тя и погледна към Муртаг. "Оръжието ти"
- Не..Меча не е мой..Ще го върна..На притежателя му... - Мерик погледна замислено меча до брат си. Оръжието вече не беше опасно за него, така че го взе. Брат му беше затворил очи, изглеждаше като заспал, но всъщност се възтановяваше.
"Странно..А ние пък не можем..Да помогнем на хората, които помагат на нас" замисли се детето, седна и зачака брат си да се оправи, докато коридорът се изменяше в зала

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 8:12 pm

"Вече съм спокоен..Спокоен съм"
Муртаг се усмихна и отвори очи. В тях все още личаха остатъци от огъня. В следващия момент вече беше нормален.
- Муртаг! - извика Мерик и скочи. Брат му го изгледа и се усмихна
- Много лошо ти влияя а?Не искаш да се махнеш...
- Стига глупости! - Мерик му помогна да се изправи и го прегърна. По лицето му покапаха няколко сълзи.
- Е, сега.. - Муртаг се усмихна...Рядко даваше да го гушкат, макар и да обичаше..
- Муртаг..Ти ми обеща да не ме напускаш..
- И няма..Обещавам..
- Трябва..Да си вървим..
Муртаг кимна и пусна детето. Усмихна му се.
- Някой път трябва да ти се отблагодаря..
- Вече го направи..Аз съм ти длъжник - детето се усмихна и кимна. Алзиеа се изправи и изви. Порталът се появи мигновено.
- Не трябва ли да има някого с нас?
- Не съм сигурен - призна момчето...Но вече беше повлечен от портала и нямаше как да разбере

De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   Сря Окт 24, 2007 9:29 pm

" Свърши!"- две фигури се появиха на прага на една врата. Мъжът беше жив, а жената дух. Лицата им не се виждаха, но очите им се открояваха в мрака, бяха празни и зловещи.
" Тя няма да получи втория шанс, нали?"- попита жената.
" Съжалявам, но трябваше... сега е дух, такава е съдбата. Ние сме демони, нашия род е прокълнат да пази...почти всекиго!"- отвърна мъжът и се обърна с гръб към нея,протегна ръка и докосна стената, ноктите му съдраха камъкът, но звук не се чу.
" Анубис, Гато... къде да я открия?"
" Тя сама щете намери Ишизу, ще те открие..."- усмихна се леко и изчезна в нищото, жената остана още малко, приведе глава и образът й избледня, докато напълно не се изгуби.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Спасителна операция   

Спасителна операция
Върнете се в началото 
Страница 12 от 12Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12