Царствата

Преживей приключението!

SiteSite  СветовеСветове  ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Кой е той?

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female
Брой мнения : 3863
Registration date : 16.03.2007

ПисанеЗаглавие: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 5:02 pm

- Не смяташ ли, че малко прекалихме?
- Не..
Енрике си проправи път през клоните и спокойно се огледа. Сестра му застана до него и огледа разкрилата се гледка пред тях.
- Дали сега ще ни приемат?Преди..
- Спокойно..Сега аз не съм като предишния ти брат.
"Така е" внезапното появяване на Морзан ги стресна, но вече привикваха. Този Ездач ги следваше навсякъде. Кимна им да вървят напред и те го послушаха. Портата зееше отворена, което беше странно, но царството го правеше само в очакване на нещо важно. Енрике и Роуз преминаха спокойно през отворените врати, влязоха в двореца. Никъде не се виждаше жива душа..
- Това..Не ми харесва..
В тронната имаше само едно единствено същество. Драконът Книфр беше там, сложил една доста странна физиономия.
"Вас чакам..Бях предупреден за идването ви.." обърна се той към тях.
- Какво е станало тук?
"Седнете, моля ви..Няма за какво да се тревожите, всичко е наред"
- Тогава..Защо няма никой..Какво е станало?
"В момента ситуацията е много объркана..Царството чака наследника си..Но моля ви, седнете и аз ще ви разкажа всичко, което трябва"

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 5:14 pm

"Вие познавате нашата царица предполагам?Тя беше отдадена на войната и спортовете, изобщо не желаеше да се жени и да създава семейство. Тя беше войн по душа и ум и такава е и до днес..Но малко по-променена"
Залата беше притихнала странно, все едно всичко слушаше. Дракона говореше спокойно, Енрике отново променяше очите си по всяко време...Призракът на Морзан седеше на прозореца и почти не се забелязваше от светлината навън, но Енрике усещаше погледа му върху себе си. Той, точно Енрике щеше да наследи част от наследството на Морзан, не знаеше защо..Може би защото Ерика вече я нямаше...
"Тя..Арвен Гондорска..забременя.."
- От кой? - учудено попита Енрике, но Книфр поклати глава.
"Тя не желае да каже..Но това коренно я промени за девет месеца. Виждали ли сте някога Арвен с рокля?Само на официални празненства..Девет месеца се пулеха насреща й, а тя обличаше рокли, които преди време всички мислеха, че е забравила. Рокли представете си..Накрая разбрахме за бременноста й..Тя го показа чак на края..Тоест вчера, сега царството е в очакване.."
- Наследник на драконите..Но това ще усложни положението на царството..То е едно от най-нападаните в последно време от Сянката..Ами ако тя метне едно око на наследника?
"Стараем се да разрешим този проблем..Арвен е наумила нещо..Но тихо, мисля че имаме движение от северната кула"
Настана тишина, по стълбите някой тихо слизаше надолу. Беше прислужничка с намокрена престилка и зачервено лице.
- Книфр.. - тя се спря, видяла гостите, поклони се, доколкото можа, защото носеше нещо в ръцете си. После доближи, гледайки изпитателно Енрике и застаналия до него дух на Морзан. - Предполагам вие сте Енрике Минилкън?Господарката ви чака, сър.
Той кимна, неразбирайки с какво можеше да е полезен на драконската царица и се заискачва нагоре. Роуз остана, помагайки на прислужничката за вързопа с юргани

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 6:01 pm

Вече наставаше движения..Хора и войници слизаха от кулите надолу към двора. Всички говореха тихо и обсъждаха нещо, Енрике вървеше нагоре, към стаята на царицата. Почука на вратата, получи отговор и отвори.
- Енрике Минилкън..Радвам се, че сте тук..Тъкмо навреме..
Царицата седеше на стола до прозореца и когато той влезе го погледна. Беше си възвърнала нормалния вид, носеше броня.
- Господарке..Ъм..Какво желаете от мен?
- Ен..Ти си онзи, който получи част от наследството на Морзан нали?
- Да..
- Значи си точно човека, който ми трябва..Муртаг е зает, а Мерик е твърде малък за това..Ерика я няма, а Морзан не може..Оставаш ти като един от наследниците на този род. Може би вече ти е казано, че наследникът се роди?
- Да, но какво общо имам аз с него..И къде е наследникът между другото?
Тя се изправи спокойно и доближи. Имаше изморен вид, отвън се чуваше някаква реч
- Ти имаш много общо с детето..То е момче и ти искаш или не искаш ще си негов кръстник..
- Аз ли? - това го стресна..Елф като него да кръщава драконско дете...
- Точно ти..Вече ти обясник - наследник си на Морзан..
- Но можеше да попитате и Кевин Ру Уърт за това..
- Не..Не мога - за миг тя проима странно изражение, но после пак се усмихна - Името е вече измислено, така че от теб се очаква само да го дадеш на детето..
- Аз..Добре - щеше да го направи, щом се налагаше. Знаеше, че царицата е доста упорита. - Кое е името?
Тя се усмихна лукаво и му кимна за към стълбите.
- Ще го разбереш сам когато видиш детето..А ето те и теб, Лука, благодаря ти - Лука беше ездач, който държеше нещо, което Арвен взе. Незнайно как се озоваха на тераса, Арвен подаде нещото на Енрике и му се усмихна. Беше детето..
"Скай...Скай..." това прозвуча в главата му, беше познат глас..Значи детето трябваше да се казва така.
- Е, малкия..Аз те кръщава Скай..Бъди щастлив. - каза съвсем тихо, но всички явно го бяха чули.
- Видя ли, позна името..Всичко стана малко бързо, за което се извинявам, но нямаме време..Могат да ни нападнат всеки момент..
- Разбирам..
- Ти си кръстник на момчето..При опасност, то ще бъде с теб..Помни това.

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 6:23 pm

- Все още не разбирам..Защо аз, но недейте да ми обяснявате пак..
Той вървеше по коридора за тронната, все още държеше детето, Арвен вървеше до негои леко скланяше глава на всички, които ги поздравяваха докато преминаваха по коридора. Залата беше пълна с войници, отдадоха чест, царицата им се поклони. Мразеше тези официалности, но какво можеше да направи..Застана в средата на залата, обръщайки се към Енрике и детето.
- Готов си да приемеш детето, когато има опасност нали?Може би не винаги аз ще бъда с него..Затова ти си неговият кръстник..Още двама го пазят..Единият, защото му е баща, а другият..Защото има нужда да знае, че има нещо, което го държи жив.
- Но къде е бащата на принца?
- Баща му..Е някой, който засега няма да разкривам. Той е мъж, който всички тук познават..Ще оставя да се чудят..Със сигурност ще ме свържат с много хора..Не отговори на въпроса?
- Ще го пазя, разбира се..Когато се наложи..
- Това е добре..Вие там сложете масата, чувствам се зле..Скай..Не е моя хрумка, но името му е хубаво..Енрике, ти си прогонен елф..Би ли искал да живееш тук?
- Аз ли?Навсякъде ме гонят..А вие..Вие дори ме направихте кръстник...
- Да, странна съм знам..Но също знам, че не си направил нищо лошо..Както пожелаеш, не те насилвам..Дай детето, трябва да го покажа на Бром..Разболя се когато ме видя с рокля първия път..

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 6:33 pm

"Драконите са приятни същества" духа на Морзан пак стресна Енрике, който сега седеше на масата, приготвена за рекордно бързо време.
- Защо винаги се появяваш така?
"Извинявай..Искаш да знаеш кой е бащата на момчето?" Морзан замлъкна, всички наоколо бяха наострили уши, но Енрике получи отговора скришом. Погледна учудено духа, но повдигна рамене и се отдаде на обяда. Арвен пак се появи, беше оставила детето на Бром, който ходеше зад нея и гледаше момчето с бащинска любов
- Готова съм да смачкам всички орки на земята..Вече няма защо да се пазя..Преди "бременна си, почини си.."Но сега..Не! - каза Арвен сядайки на масата до Енрике - Давайте печеното насам, гладна съм като вълк..
- Къде е сестра ми?
- О извинявай..Тя реши да замине за някъде и..ние я пуснахме..
- И преди го е правила..Значи аз ще остана малко при вас в такъв случай..
- Ще имам нужда..Сега като завалят разни писма и поздрави..Ето.. - през прозореца беше влетяло малко птиче с писмо. Беше от животинското царство, личеше си. Мелиса беше добре осведомена..Или просто беше усетила както и останалите близки на Арвен хора.
Отвън хората бяха решили да празнуват, а драконите също го правеха, но по по-особен начин

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 6:45 pm

"Арвен!"
Тя изпусна току що награбената лъжица, през прозореца беше влетял най-неочакваният гост.
- Господи, наистина ме изненада - тя се изправи и доближи дракона, като погали муцуната му. - Благодаря ти, че си тук, Торн..Ами тази млада драконка?
"Вилла, ваше величество"
- Наистина си пораснала от последния път..Е?
"Идваме просто да видим бъдещия господар.."
- Очакваше се..Но..Нападения, лоши новини нали не носите?
"Няма нищо, за което вие трябва да се притеснямате, госпожо.."
- Хм..ще я видим тая работа..Но както и да е..Присъединете се към простото празненство, моля..Тъкмо да чуя новини от фронта..Ако сте ходили?
"Отдавна не..Муртаг има малко проблеми.."
- Да това го знам..Вълчата магия предполагам?Лошо..Тази Джоунс..Идваше ми да се самоубия когато научих, че е със Сянката..А й помогнах да се възтанови..Но нека не говорим за тези неща сега..Гладни сте предполагам..Като знам Муртаг как обича да забравя за обяда...и не само за него..

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 8:31 pm

- Честито, честито!..
Всичко замлъкна. Погледите се обърнаха към фигурата в светлината на входната врата. Момичето там пляскаше и явно се усмихваше. Арвен се изправи бавно с потъмняло от гняв лице.
- Предупредих те, че ако се върнеш тук ще те сполети нещо лошо..Не ме послуша..Как стигна дотук толкова бързо, Кейти Джоунс? - говореше спокойно, макар че вече почервеняваше от гняв. Омразата й беше наистина силна.
- Дойдох да те поздравя, това лошо ли е. Ние с Вейлън сме си бързички - Кейти пристъпи напред, видяла Бром с детето. Усмихна се - Знаеш ли, Арвен. Жреците предрекоха битката помежду ни..Дали тя ще се състои сега?
- Не, няма. - Енрике също се изправи, изражението на жената до него го плашеше малко..Но Арвен беше слаба, а Кейти му се виждаше доста позната..Да спомни си, беше я виждал в спомените на Кевин..Но май сега тя беше зла..
- А ти кой си?Не, не ми казвай..Аз просто искам да видя момчето..И ще си вървя.
- Как ли не - той беше усетил лъжата в гласа й, заобиколи масата и застана пред момичето.
- Ти си много млад, елфе..Дали ще удържиш на моята сила..
Очите на Енрике станаха черни, той извади от ножницата зеления меч и го насочи към Кейти. Тя се ококори леко.
- Искаш да умреш ли?С какво те интересува това, че аз искам да убия наследника?
- Няма да ти го позволя, защото аз съм кръстник на детето. Вярно, доста съм млад, но обещах да пазя това дете и ще го правя..
- Приличаш ми на някой..Но щом го искаш..
Тя се обърна назад, Вейлън нададе вой и нахлу в залата, но Енрике беше го усетил още когато извади меча си и изненада кучето.
- Това същество няма да ме спре..Валария, Линкс! - вълконещото и веланока застанаха зад господаря си, започнаха да се борят с Вейлън. Енрике обърна поглед към Кейти.
- Упорито дете..Както искаш.. - каза момичето като извади своя меч..Отдавна не се беше била, трябваше й тренировка..Този беше подходящ

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 8:42 pm

- Енрике!
"Не" каза си елфа докато отбиваше ударите. Вече бяха излезли навън, Кейти сякаш с лекота отбиваше всичко. Той изглеждаше лесен противник, с какво ли беше заслужил да стане кръстинк..И беше толкова млад..Дете..На Кейти вече започваше да й става скучно. Енрике целеше това, тя щеше да се откаже и той щеше да я прогони по-лесно..Но тя беше силна..
- Наследникът на драконския трон няма да живее дълго..Помни ми думата, елфче - започна Кейти, дочула воят от болка на Вейлън някъде там. Вече изкарваше Енрике извън нерви, мечът просветваше.
"Става интересно.." и опасно..Елфът ставаше по-бърз, приличаше й на Ним, дали всички елфи бяха такива...
- Ако беше останал в царството си сега можеше да си някой преуспял войн.. - каза Кейти след малко, този й беше станал интересен.
- Там ме мразеха..Всички ме мразят..Изхвърлен от семейството си.. - говореше разпокъсано, докато нанасяше ударите
- Кой си ти за бога?
- Някой, който е никой...
- Името ти!
- Ти не си никаква..че да ми заповядваш..
За миг тя се обърка и получи първата си рана.
"От това дете" ядоса се..Време беше за силата..Енрике нямаше да издържи, все още не познаваше силата си. Затова Кейти се усмихна, отби и се отдалечи на няколко крачки с меч пред лицето си

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 8:57 pm

Черната вълна обгърна Енрике, образува се сфера. Черни сенки върлуваха около него, имаше болка..навсякъде..Енрике изпусна меча, трепереше, беше ужасно студено.
"Може би..Всичко свършва така..?" каза си недоумяващо, опита се да се бори, но не се получаваше. Чуваше там някъде някой да го вика, а някой се смееше. "Може би не трябваше да ставам кръстник..Ако.."
"Тихо..Тихо..Ти си кръстник, защото така трябва..Ти си тук, защото така трябва..Всичко в живота е разпределено, всеки си има съдба, която следва дори и да не иска да е така.."
Беше топъл глас, беше познат..Откъде ли..Къде Енрике беше чувал този глас?
"Боли ме.."
"Всеки го боли..Всеки търпи някаква болка."
"Кой си ти?"
"Вярваш ли в мен, вярваш ли в мечтите?Вярваш ли в слънцето и звездите?Повярвай!Повярвай в мен!Аз съм топлият вятър от север, аз съм реката през пустинята.Аз съм онзи стар съветник и пак аз съм онова глупаво дете.Повярвай, почувствай моето присъствие. Аз винаги съм тук, до теб..До теб…"
Енрике усети топъл полъх, затвори очи. Някой се опитваше да го спаси от тази черна сфера, някой искаше той да оцелее.
"Вярваш ли?"
Попита отново гласът, беше спокоен и тих. Беше на елф, на познат елф..Идваше някъде съвсем от близо.
"Вярвам ти" твърдо каза Енрике, почувства как болката се отдръпва.

- Какво? - сферата се пропукваше. Кейти се отдръпваше назад. Как това хлапе беше пробило такава магия..Не беше възможно. Сферата се пръсна на парчета и Кейти разбра всичко
- Не трябваше да му помагаш! - изкрещя тя на приближаващасе фигура. Ним вървеше спокойно , Енрике стоеше зад него, все още с затворени очи и дишайки тежко.
"Знаех си, че все още си жива, Джоунс..Причини толкова беди, но за теб са малко..Аз пазя това царство, аз пазя наследника. Аз пазя всичко тук..Изчезвай.."
Момичето изръмжа, но поглеждайки към Вейлън нямаше избор. Погали кучето и пак се обърна към Ним
- Пак ще се видим - каза и изчезна на някъде. Ним се усмихна облекчено, лесно беше сега. Обърна се назад, стражите пуснаха царицата, на която той се поклони.
- Ним..Ти си истинско съкровище.
"Чувствах се длъжен да го направя..Енрике?"
- Добре съм..Благодаря ви
"Дойдох да видя момчето...Прозрението в бъдещето ме накара да дойда..Не гледам в бъдещето често, но понякога прозренията просто ми бъркат в главата"
- Ела с мен

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 13, 2007 9:09 pm

"Прилича на теб..А ни най-малко на баща си" Ним усмихнато държеше Скай, детето спеше сега.
- Прав си..Той добре ли е?
"В най-добрата си форма..О и..Това, че защитавам всичко тук..Малко послъгнах"
- Разбрах го, но върши работа - Арвен се усмихна и погледна изпитателно Ним. - Винаги се появяваш, когато някой има нужда от теб..Някой твой познат..
"Просто усещам тези неща..А и бях изпратен да потвърдя Скай момче ли е или момиче. Кевин и Муртаг се бяха обзаложили"
- Кой спечели?
"Муртаг.."
- Ним?Ами ако дадеш някаква защита на Скай?
"Аз ли?Нямам добра сила за тази цел. Погледни ме - бивш убиец с наклонности към студа..Не съм най-подходящия..."
- В теб няма само това..Имаш сила, която все още не разбирам..
"Това е само заради Гламдринг"
- Не, не е така..
Ним се усмихна и върна момчето на майка му.
"Нека неговия кръстник му даде сила. Енрике е силно момче, но не съзнава силата си..Помогни му, той може.."
Ним отново се поклони и изчезна със синя светлина. Арвен се усмихна, Енрике се приближи с виновен поглед
- Спокойно..Ти можеш, от днес нататък ще те учим..Имаш късмет, че Муртаг не е тук, че той като хване на прицел новите и леле майко..Препоръчвам ти да не попадаш под негово учение - това като че ли леко разсея Енрике и той кимна

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Нед Окт 14, 2007 4:32 pm

"Чудесно той си отиде"
Кейти се размърда иззад дърветата, Вейлън кимна доволно. Кейти искаше Гламдринг, но мразеше Ним..Как ли Господарката го е търпяла на времето..Беше такъв гадняр...Според момичето. Винаги се появяваше по най-неподходящото време.
"Ще изчакаме всичко да утихне..И ще видим момчето..Можем да го занесем и на Господарката за подарък"
Вейлън кимна, момичето се премести до входа и спокойно се приготви за дългото чакане.

- Аз мога да съм му по-голям брат.
- Щом те препоръчват значи си подходящ..Хапвай, защото не си ял от доста време
- Откъде знаете?
- Роуз ми каза..
Бебето спеше близо до трона, Бром все още му се радваше. Арвен, със своята ризница се приготвяше за шпионството, което щеше да извърши довечера над Каз Модан. Умоляваха я да не го прави, но..

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Нед Окт 14, 2007 5:09 pm

"Вейлън..Качи се тихо нагоре..Чакай човека с детето в стаята..И ще го вземем по-лесно"
Кучето кимна, не беше проговорило от доста време. Кейти го беше предвидила добре, от Тронната се дочу звук на столове, някой ставаше.
- Лука, занеси детето горе..Идвам след теб, трябва ми само...
- Не ми обяснявайте господарке, аз ви разбирам.
Ездача взе детето и тръгна нагоре, момчето беше много спокойно. Ездачът не подозираше, че само преди миг по стълбите се беше качил враг. Отвори спокойно стаята и забеляза опасността..но твърде късно. Вейлън се нахвърли отгоре му, събори го и отне детето от ръцете му.
- Пусни детето псе такова - чу се по стълбите някой тичаше нагоре. Вейлън се огледа, прозорецът беше отворен
"Гонете ме..Ако можете.." каза с насмешка и скочи от прозореца. Лука се изправи и се затича към прозореца, магия го спря да не падне след Вейлън
- Лука успокой се!Ще измъкнем детето довечера.
- Провалих се, господарке..Не заслужавам да служа в двореца.
- Глупости..
Някъде долу Кейти пое внимателно събудилия се Скай и го погледна. Усмихна се злобно и погледна към двореца
"Страхотно, Вейлън..Сега да вървим, ако силата на Арвен ни настигне..трудно ще се измъкнем.."

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Нед Окт 14, 2007 5:30 pm

- Знаех си..че не ставам за кръстник..
- Вижте какво..И тримата не го подозирахме..Не мислех, че е нахална..в такива размери..Стягайте се за път..Ние тримата тръгваме.
Мука кимна, Енрике излезе мълчаливо. Арвен изнервено обърна поглед през прозореца, после внезапно се сети за едно нещо. Отвори с замах гардероба и изрови връзка с ключове.
Стаята на Муртаг все още беше пълна с оръжия. Точно това й трябваше. Само трябваше да намери..
"Ела..Ела при мен..Трябваш ми, където и да си сред тези оръжия"
Всичко засия, Арвен се концентрира. Мечът който търсеше..Ето го..Скътан добре в леглото.
- Благодаря ти..Не си го взел - облекченно въздъхна Арвен и затъкна меча в ножницата на кръста си. - Кръв ще се лее днес

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Нед Окт 14, 2007 9:55 pm

- Къде е тя?Къде е? - Бром тичаше по коридорите, Енрике и Лука също ги нямаше.
"Тръгнаха вече" Валария беше останала да предупреди. Енрике беше тръгнал с Линкс.
- Как така?Тя..
"Тръгнаха..Просто го направиха..Тя раздаде и на двамата оръжия..И тръгнаха"
- Не..Трябваше да изчака..Аз..Кевин..Муртаг - Бром започна да говори несвързано.
"Едва ли вие щяхте да чакате ако детето ви бъде отвлечено, господарю Бром"
Тя се обърна и излезе в двора
- Пригответе се..Тя е бясна..Сигурен съм..Подсилете охраната..Обмислете плана на Муртаг - започна да се разпорежда стареца, това, че царицата е тръгнала не му се нравеше.
- Да сър - каза наблизо стоящия войник и се затича нагоре по стълбите. Празненството се беше превърнало във война

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Чет Окт 18, 2007 9:19 pm

- Господи нещо е станало..
Бром обикаляше Тронната от часове. Някъде там по средата имаше едно тяло. Обвито в черна мъгла, то стоеше тихо и спокойно като мъртвец, с кръстосани на гърдите ръце. В едната държеше драконски скиптър, в другата - детска гривна. Черната коса се разтилваше спокойно по гърба, синьото наметало покриваше половината от тялото й. Бром спря и отново погледна Арвен. Беше се появила преди минути, това не му харесваше. Знаше, че това може да се получи само при силно същество, което пробиваше умовете на съществата.
"Дано другите да са добре" каза си мъжа и продължи обиколките си.

"Тихо, мъртво, болка, страх..Ден, слънце, щастие, живот"
Арвен отвори очи..Странно..Зеленина и дървета..Беше толкова красиво..
- К-к-къде съм?
- Някъде, където си била преди.. - беше познат глас, тя се понадигна и за свое учудване срещна едно малко кестеняво момче с големи любопитни очи.
- Ти кой си?
- Познат..Странно, защо ли само ти си запазила истинския си образ.. - детето се изправи, до него застанаха още две момчета и едно младо вълче. Арвен позна вълчето веднага
- Алзиеа? - попита невярващо, а вълконещото кимна.
- Тогава.. - тя погледна кестенявкото - Ти си Кевин.
- Браво бързо се досещаш!
Арвен прехвърли учудения си поглед върху лилавокоското от дясната страна на Кевин..За него беше ясно..толкова много бели беше направил из двореца
- Муртаг...И..Ним - русото елфче с едно доста зачервено лице се усмихна и вдигна палци в знак на съгласие - Къде сме?
- Моля Арвен Гондорска..Добре дошли в моя свят - усмихна се Кевин и отстъпи в страни. Чак сега Арвен забеляза красивия бял град пред тях.
- Добре дошли в Милвадур..Замъкът на ангелския крал Ремур..Най-мъдър сред мъдрите..

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Чет Окт 18, 2007 9:33 pm

- З-защо..Защо сме в Милвадур?Забранен град за обикновените..
- В момента..Ние сме тук, защото трябва..Спокойно, престоят няма да е дълъг..Това е защото аз имам работа..и повлякох и вас..
- А защо си..дете?
Кевин се усмихна.
- Тук изглеждам винаги така..Другият свят ме променя..Но тук..Винаги сме млади..Независимо колко години са минали отвън.
- Ами те?
- Без да искам повлиях по-различно на тях..Но извиних се вече..Елате..
Той разпери крилата си и полетя към града с някакво радостно чувство. Колко отдавна не беше идвал насам..

- Вижте там!
- Отворете портата!
Това бяха първите думи чути от града. Кевин чакаше пред вратите спокойно, докато от вътре крещяха и викаха. Вратата започна бавно да се отваря. Още неотворила се върху Кевин се изсипаха няколко други ангела, също изглеждащи като деца. Бързо се окопитиха, разбрали, че имат гости и се поклониха почтително.
- Приятно ми е да се запознаем - започна синекосо момиче с широка усмивка, но видяло Муртаг помръкна за миг, а той пребледня.
- Ъм..Нали не пречим? - запита Ним, нарушавайки настъпилата тишина
- Не..Заповядайте...
Ангелите бяха бързи същества тук..Пътниците се оказаха в града още преди да мигнат. Тук всичко изкреше в щастливи отблясъци..някак странно местенце беше.

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Съб Окт 20, 2007 9:12 pm

Обещаваш, че ще го пазиш вече..Моля те, обещай ми..
- Обещавам..
На светлината на слънцето, две фигури седяха една до друга, едната прегърнала другата, която държеше дете в ръце.
- Не бих издържал това..Детето ми..Детето ми да е в ръцете на Сянката..Това е убийствено..
- Мислиш, че с мен не е така?Аз бях несериозна майка..От този ден..Докато живея..Ще опитам да защитя сина си както мога..Обещай ми..че ако нещо се случи..Ще го пазиш..
- Нищо няма да се случи..
- Обещай ми..
- Обещавам ти..
Жената замислено се облегна на гърдите на мъжа, целия страх сега се беше изпарил. Тя беше в царството си, в дома си..
- Всичко ще бъде наред..Вярвам в това - тихо продължи мъжа, слагайки ръка на главата на царицата.
- Кевин..Надявам се не съм ти причинила проблеми..
- Вече съм свикнал..
- Радвам се..
- Сега остави Скай да спи..И трябва да тръгвам..
- Вече?
- Нужно е ..
- Добре - прошепна тя, беше очаквала той да каже това..Знаеше, че няма да се задържи дълго тук

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Сря Окт 24, 2007 8:58 pm

Бебето плачеше. Арвен го взе от люлката и му се усмихна. Слънцето вече залязваше.
"Може би последните ми дни.." един човек беше предсказал смъртта й..Но тя се радваше..На всичко..Все пак още живееше. Не я беше страх от смъртта. Само бъдещето на Скай я тревожеше.
- Арвен! - тя се обърна, за да срещне Мелиса, която я прегърна. - Честито синче!Арвен..Вече я няма..Уил
Двете жени изпищяха диво и заподскачаха като преди това Арвен остави бебето на току-що появилия се Енрике. Момчето с усмивка задържа бебето докато двете жени танцуваха диво в кръг и пееха нещо.
- Няма яяяя! - извикаха, а на вратата слисаният Лука се смееше тихо заедно с Бром. Толкова отдавна не се беше случвало такова веселие у Арвен.
- Дракони!Днес е ден за веселие! - извика Арвен като отвори широко вратите на тронната и отново заподскача с Мел. Радваше се..ужасно много

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Сря Окт 24, 2007 9:17 pm

Драконски рев на всякъде...
- Крилати..Ние сме крилати!Дракони!Утре ще приберем нашите събратя тук, където е истинското им място. И животните ще отидат в тяхното царство. Вълконещата имат своя страна някъде там, отвъд, при ангелите..Нека ги върнем там!
Ездачи викаха наоколо, царицата вървеше сред тях, вино се лееше наоколо. Музика..
"Ние..Винаги оцеляваме" изникна пред очите на царицата надписа на книгата до трона й. Усмихна се и докосна корицата на книгата
- Прав си..Винаги си прав - каза тихо след което се обърна.
- Дракони!Да пием и да се веселим!Нека да има щастие! - тя вдигна ръце, залата засия. Замъка засвети. Фойеверки се извисиха във въздуха. С това апочна празненството. И далеч от замъка, в малките драконови селца площадите вече бяха пълни с народ.

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Сря Окт 24, 2007 9:33 pm

- Енрике!Ти водиш утре първа флота..
- Но тя е на Муртаг
- Какво те интересува?Уил я нямааааа! - тя изкрещя последното, пазейки се от няколко излитащи дракона и отново заподскача. Все едно посрещаха нова година, такова беше настроението.
- Хайде един танц - Арвен се затича към Лука, някъде над тях драконите известяваха защо точно се веселят.
"Пълнолуние" помисли си с усмивка Енрике и се засмя. Точно през пълнолуние беше се запознал с Уил..Не го интересуваше, че тя беше мъртва..Тя го беше лъгала..твърде болезнено, за да й прости някога..
- Разбира се - провикна се Арвен след танца и направи тъжно изражение - Нея вече я няма и това е зле за горките и блиски - подсмъркна импровизирано - И ние ще я почетем по волята на бога..ДА БЕЕЕЕ!
Драконите избълваха огньове и смеейки се издигнаха отново. На царицата не й пукаше, че вече ставаше гадна..Просто искаше да изживее този ден както трябва.. Някъде горе драконите вече образуваха дъга от цветове. Млади Ездачи, изоставили тренировките си играеха в градината и викаха. Арвен ги чу и излезе навън. Ослуша се. Някъде далече, в близкото село някой викаше..Настана тишина
"Да живее Драконското царство!Да живее Гондорския род!Да сразим Крилатите!" чуваше се отдалеч гласа на старец. Отговориха му с мощни викове.
- Доведете го! - нареди усмихнато Арвен.

След няколко монути към нея сред притихналото общество крачеше старец. Бялата му коса и брада бяха вързани, така че да не се спъва в тях. Той се поклони.
- Поданико мой. Думите ти ми харесаха. Однес на татък..Ти и твоят род ще обитавате двореца. Назначавам те за учител на Гондорския род.
Той замръзна и пребледня.
- Арвен..Царице моя..Как познахте!Аз наистина трябва да съм учител..Но ме изгониха по време на завземането на трона.
- Вече отново си тук...Да ликувамеее! - отново изкрещя Арвен, днес искаше да се държи като дете. Отново хвана Лука под ръка докато Мел се смееше и раздаваше по чаша вино на Ездачите

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Чет Ное 08, 2007 7:25 pm

- Хайде..Трябва да стане..Трябва да.. - Арвен задъхано буташе голямото метално нещо. Бром стоеше наблизо и я наблюдаваше съсредоточено. Царицата и още няколко войника бутаха това нещо от часове..Не можеха ли с магия?
Главният тунел вече беше изкопан, те се намираха в друг..Арвен беше измислила перфектна защита за драконите..Беше усетила, че нещо приближавеше..Нещо идваше..И се беше подготвила..
- Хайде, не се предавайте..
- Починете си..
- Не, моля ви..Много ми е добре.
Чу се прищракване и бутачите си отдъхнаха.
- Най-сетне!Сега.. - Арвен се разтърси из джобовете си. Наистина трябваше й Муртаг..Защо за бога винаги го нямаше когато беше нужен?Тя поклати глава ядно и измъкна малка сребърна верижка..Трябваше й тази на полуелфа, но и нейната щеше да свърши работа засега.
- Обявявам защитата на Драконите за завършена! - каза тя и вгради верижката в една резка, издълбана като че ли специално за нея. Просветна светлина, пазачите горе на стената загледаха внимателно. Около цялото царство се образува за миг видима стена, после стана безцветна. Енрике някъде там трепна и се затича надолу. Трябваше да предупреди Арвен дали всичко е наред
- Стана!Стана! - завика още от стълбите. Срещна царицата в началото на Главния коридор..Тя стоеше там и гледаше към тъмнината..
- Арвен?
- Тук..Ще има смърт..Усещам го..Знам, че ще е така.. - тихо каза царицата..За миг беше споделила видения с някой друг..Дали щяха да се окажат верни...
"Орките минаваха покрай нея, а тя беше заета да убива това момиче..Някъде горе синята светлина на Гламдринг показваше, че Муртаг иска да се присъедини към нея, но го забавяха
- АРВЕН!
- Безполезна жена! - изсмя се Кейти и се отдръпна леко до Вейлън..Арвен беше прекалено изтощена за тази битка.
- Арвен! - отново извика Муртаг, Кейти го погледна за миг, изплези му се и отново погледна царицата.
Нямаше начин..Арвен се изправи и се усмихна срещу врага си..Орки и орки..
- Съжалявам, но ще осуетя победата ти - тихо каза царицата. После се съсредоточи.."
- Арвен - тя се стресна. Енрике беше поставил ръката си на ромото й - Всичко ще бъде наред..Сигурен съм..
- Надявам се... - прошепна жената. После се забърза изведнъж и тръгна нагоре по коридора - Как върви с объркващите коридори?
- Два са срутени, отново се копаят..Милейди, новите Ездачи са в готовност..Можете да проверите и сама ако не вярвате..
- Наистина доста са бързи..Радвам се..Кулите?
- Обезопасени и както наредихте, добавени новите неща..Онези неща..
- Апа..онези..отлично..
Тя се озова в тронната и погледна през прозореца.
- Ще бъде една дълга бика..Дори и да не се води тук.. - тихо си каза тя, загледана в изгряващото слънце.. - Ще те убия..Муртаг..
"Винаги казваш така" това я стресна и тя се обърна. Беше Ним..Тя едвам го видя..Лъчите на слънцето скриваха образите му.
- Това, което си видял..Лошо ли е за Скай?
"Не..Скай има дълги години живот..Но помни..Моите видения невинаги са верни..Аз съм елф с доста объркани видения..Така че се подготви, бъди готова..Кевин..И Муртаг..Е..и другите..Не искаме да те загубим.."
- Това не го решавате вие..Стената..Какво ще кажеш за нея?
"Отлично..Възхищавам ти се..Нужни са й обаче някои подобрения..Има места, на които не действа..Предполагам заради верижката..?"
- Ако можеше да ми я донесеш..Заедно с инатливеца..
"Той ще се върне..Войната ще го повика..Знам това..Ние ще бъдем тук"

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Вто Яну 01, 2008 12:18 pm

- Арвен!Арвен! - тя се обърна на другата страна, изумтя и отново се зави топло, като прегърна детето си. Нямаше ли да я оставят на мира?Поне веднъж от седмица да се наспи както трябва - Арвен!
- Забранено за слуги, войници, носачи на съобщения, дракони, хора за решаване на проблеми, сълзливи истории.. - промърмори високо и отново затвори очи. Чу се силен удар по вратата, цяло чудо беше, че още беше здрава.
- Арвен!Мислиш ли, че ми е толкова смешно?!За бога едвам стигнах до тук, по-добре да бях отишъл при човекоядците, те щяха по-добре да ме посрещнат. Стани от леглото веднага и ми отвори!
Настана тишина, после тя се изправи машимално и отметна косата от лицето си изненадано.
- Кажи ми че.. - тя се огледа, но Ним го нямаше. Тя се изправи и отиде да отвори вратата по халат и твърде разрошена. Срещна погледа на един бесен и разтревожен едновременно човек
- Стоя тук от два часа, поне благоволи да ме чуеш! - развика се отново той, изглеждаше посърнал и отслабнал, дори когато го беше срещнала в пустинята не беше изглеждал толкова зле.
- Кевин! - докосна го, той наистина беше тук..Колко странно, точно днес.. - Какво е станало? - попита го тихо, докато перата от крилата му обилно падаха на пода. Той я погледна изпитателно, после се усмихна
- Затова трябваше да те събудя..Виждаш ли, едно неочаквано приключение беше..Муртаг пак, не питай. - каза го по-тихо, най-сетне доволен, че са му отворили. Тя кимна към вътрешността на стаята и забърза да оправи
- На него има ли му нещо? - попита в движение, докато сновеше от гардероба до леглото и обратно
- Естествено че не..Но не говори за това..Дълга история..Аз понесох повечето неща, личи ли си?
- Какво сте правили? - тя се намръщи и скъстри ръце. Винаги ли щяха да си останат малки деца, вече нямаше силата да им заповядва.
- Казах ти дълга история..Но не споменавай нищо пред него, нищичко..
- Може би е решил да се прави на герой?
- Мисля, че има нещо общо със самия него, държи се много странно. Последната ми надежда е Ним, но се оказа, че той е твърде далеч..Тук..И се наложи да го доведа до тук, трудна работа.
- А накъде искаше да отиде той?
- Да прекатери планините и отвъд тях..Все говореше за нещо скрито, трябва да го намери и така нататък..И лошото беше, че нищо не виждаше и чуваше..Хипнотизирана мумия.
Тя поклати глава и въздъхна. Точно сега и тя понякога се чувстваше така.
- Ще се оправи..
- Ама разбира се..Ако моят живот някога бъде подобие на "стои си вкъщи и си пие кафето" знай, че Муртаг е гушнал букета.
- Да му помогна ли?
- Ще съм ти благодарен..
Двамата се спогледаха и се засмяха тихо. Между тях тримата да обсъждат смъртта беше една безкрайна шега..Особено пък това да се шегуват с Муртаг и той със самия себе си.
- Подай ми триона, ще го намериш ей там под масата..Ей сега отивам..След като е хипнотизирана мумия, ще усети да кажем след..Е, прекалено късно

Някъде долу пред вратите на двореца един дракон стоеше на стража до един мъж. Той стоеше там, като статуя, сякаш беше преживял нещо ужасно..Блед като платно и треперещ, той май не знаеше къде се намира. Постепенно обаче руменината се върна и той се усмихна.
"Значи ходиш на купони без мен?Не си честен, ама никак" той поклати глава и погледна сериозния дракон "Добре съм Торн"
"Ха, чух го вече десет пъти, измисли нещо ново"

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Вто Яну 01, 2008 1:32 pm

- Муртаг?Муртаг?Торн къде е той? - тя го погледна тревожно, а дракона кимна към близкото поточе. Там сред тревата личеше само един колан с оръжия - Добре ли е?
"Мисля, че иска да се одави" дракона погледна към потока и поклати глава
- Много хубаво - разкрещя се царицата и се доближи към потока, където вече нищо не се виждаше..Водата го беше отнесла. Млакото поточе, което се вливаше в голямата река много далеч от замъка. - О страхотно - намръщено хвана колана и се затича надолу по водата.
- Муртаг! - извика, докато тичаше из водата. Виждаше го, много надолу, още малко..И той заедно с водата потъна в дълбоката река - Муртаг!
Но той изплува, като по чудо и тя успя да хване ръката му в последния момент
- Ти полудя ли бе, човек!?
Той отвори очи, сякаш се събуждаше от дълбок сън и погледна небето изненадано
- Арвен?Къде съм? - попита пресипнало, загуби концентрация и потъна.
- Хайде момченце, към замъка - изръмжа като го извади с големи усилия мокър до кости, как беше нацелил точно потока с ледената вода..Май му харесваше
- Добре съм
- А не..Този път не си..За бога плаваш си, ами ако не те бях настигнала аз, ако беше друг..Орки?
- Е..
- Не!Нищо не казвай..О, боже вие с Кевин сте ми на ума само..Не може ли поне един ден да се държите като възрастни.
На портите на замъка ги пресрещна голям тигър и една усмихната жена, която чакаше явно точно тях
- Добро утро..Красив ден, а?
- Не питай..Радвам се, че си тук - Арвен се усмихна, от гнева й бяха останали само няколко спомена, докато крепеше Муртаг и гледаше към приятелката си в пълно бойно снаряжение.
- Мел се отзовава, разбира се..Войската не е готова още..
- Разбирам..Имахме проблеми с него, обикновено е така. Запозната си..Влизай, влизай..
Тримата бяха посрещнати от сутрешната стража, замъкът се разбуждаше вече. Познаваше се по кулата, там вече се вееше знамето на драконите.
- На Муртаг какво му е? - тихо попита Мел като се надвеси от тигъра, за да погледне двамата пешаци.
- Искаше да гушка букета..Какво да очакваш
- Не е вярно
- Ти не казвай и дума, защото съм така ядосана..Наистина ще гушнеш букета..
Муртаг се усмихна и се изправи. Изглеждаше наистина по-добре и погледна към потока, сякаш търсеше нещо.
- Дръж..Как го носиш изобщо - подхвърли му тя колана и се отдалечи с Мел и тигъра й.
"Муртаг..Муртаг"
"Не Ним..Мисля, че трябва да го направя..Вече наистина съм с всичкия си.."
Духа се разбунтува, но Ездача изкачи стълбите и тръгна към стаята си.
- Пак си намислил нещо - това го накара да се спъне в горното стъпало, както вечно правеше, ако не внимава. Кевин стоеше най-горе с детето на ръце и го гледаше ядосано
- Мисля, че трябва
- Не! - усмихна се и му помогна да стане - Нужно е..
- Благодаря ти..

Малко по-късно червеният дракон вече летеше из полето, а Муртаг тичаше от долу, извадил Гламдринг за всеки случай. Вече трябваше да започнат, шпионираха..За всеки случай..Беше им известно колко нервна може да бъде царицата и го мразеха
- Лука на запад, ти на изток..А аз на север - набързо разпредели нещата стария командир и последва вече отдалечилия се Муртаг

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Вто Яну 01, 2008 3:16 pm

"Има един полк..Но не проумявам..."
Тишината на полето му харесваше и той се сливаше с една част кафява почва като нещо старо и изгоряло. Като се замислеше..Каз Модан, този дворец някак го привличаше, но и го караше да страни..Може би така действаше на всички, но..Той го чувстваше още по-силно сега, странно..Какъв ли ден наближаваше, че да мисли за това постоянно. Поклати глава и се огледа. Наблизо, в същата стойка и същия такъв весел поглед ангелът му намигна и двамата започнаха да се прокрадват напред. Тревата свърши при няколко могъщи дървета и двамата шпиони притихнаха. Нещо се движеше там
"При мой сигнал" каза Кевин като се сниши и очите му светнаха доволно, изглеждаше като хищник, който дебнеше скритото нещо. После това нещо излезе, Кевин даде сигнала си и три фигури се строполиха надолу по хълма, следвани от един малък дракон.
- Мерик!?! - изкрещяха двамата мъже, когато изплюха тревата и погледнаха плячката си
- Пуснете ме!Пуснете ме! - закрещя детето, а двамата се спогледаха и захилика
- Ти си наш пленник и сега ще дойдеш с нас - заяви Муртаг и двамата с Кевин задърпаха детето към замъка..Нямаше опасност засега..

- Как намери меча?
- Не, не може да искаш да знаеш това.
Тя го гледаше съвсем сериозно, явно беше важно за нея и Мелиса, която винаги стоеше наблизо, когато се навърташе наоколо.. Кевин се намести на стола и преглътна
- Арвен, той е леден меч..Какво за бога те интересува точно това?
- Как какво..Горе има ли хора?
- Горе?Имаш предвид планините?Естествено, че има хора..
- Знам че има хора в планините..В Динзел, там има ли хора?
- Динзел.. - ангела наведе глава и се замисли. Когато беше отишъл там беше почувствал нещо странно, нещо, което още не го беше напуснало. - Не..Има само същества в мрака..Никой вече не живее там, не е като едно време.
- Всяка информация е важна - въздъхна Арвен и седна на стола от другата страна на масата - Относно Гламдринг..Не ми се пули на среща..Знам колко неприятности причини той на Муртаг и на нас в миналото..Знам, че Ним вече не е толкова зъл както преди, когато имаше намерение да избие местното население. Мисля, че не бива да позволяваме на Ним да се развихря прекалено много..
- Силата на Ним е друга, той черпи тази от меча..Меча, Арвен, никой няма да разгадае магията скоро време..Може би, но не и сега. Защо да не се развихри?Муртаг може да се разбере с него, Ним ако щеш малко повече разсъждава дори..Знам, неприятно е да ти се натрапват елфи, живели години в черни мечове, но..
- Ето..Черни мечове..Гламдринг е такъв.. - тя се изправи и отиде до прозореца, навън слънцето грееше ярко и в двора имаше няколко дракона, които се грееха доволно. - Помня ужаса, когато той се появи за пръв път, Кевин..Помня този ужас - започна тихо и замислено прокара пръст по стената. - Той, онзи Муртаг..Помня го, както го помнят и стотиците хиляди, които го видяха заедно с мен..Видя ли го ти, Кевин?Видя ли другото лице на човека, който е твоят най-верен спътник в живота?
- Видях го..Знам за какво говориш..Муртаг е..особена форма на живот... - Кевин въздъхна и се замисли. Тогава, подкреплението, което бягаше да се присъедини с всичка сила и човека, който тичаше по-бързо и от тях. Човек, който той не беше виждал до тогава. Човек?
- Помня лицето му в онзи ден..Помня ужаса и на нашата и на другата армия. Когато той застана между нас, на ничия страна и погледна и двете страни с омраза..Тогава нещо се пробуди..Той твърди, че тази част не я помни, не помнеше как се е озовал на бойното поле..
- Сега може да се контролира..Арвен, сигурен съм, че той не би го позволил отново. Да убива собствените си войни и орките..Две армии едновременно, сам човек..Беше наистина страховито..Но Муртаг вече не е момче, Арвен, Муртаг може да спре това.
- Не мога да рискувам. - тя се обърна отново със сериозното си изражение. Навън Муртаг и Мерик се криеха между драконите - Не мога да рискувам отново да покаже тази най-черна страна на душата си..Трябва да скрием Гламдринг
- Да го скрием?Това означава и без Ним..
- Точно така..Ще кажеш "Няма да успее"...Муртаг няма да участва в тази война.
- Ти луда ли си!? - Кевин се изправи и в изненадата си почти настъпи опашката на излегналия се наблизо тигър. - Знаеш, че не ще го задържиш далече от сражението
- Ти си тук
- Аз?Ангел да спре духа за война на един човек..Ти ли ще ми го заповядаш?Заповядай ми го! - той я погледна намръщено, докато тя изненадано го гледаше отсреща
- Мислех, че той е важен за теб
- Разбира се, че е важен..Както и ти, както и Скай..Както и толкова много хора..Важни за мен..Но Арвен, това да спреш Муртаг да не участва в най-голямата битка, задаваща се някога е все едно да го накараш да дойде, да падне на колене и да каже, че е ранен и иска да си почине.
- Кажи ми причина, поради която да искам да го пусна в битка с Гламдринг
- Казвам ти отново. Гламдринг е черно оръжие, но Муртаг не е дете за бога. Този път това няма да се случи
- Ще ви дадеш ли дума?
Настана тишина, навън драконите се разбудиха от смеха на Мерик.
- Не мога..Опасно е..Но сигурен съм, че Муртаг знае какво прави..От тогава е внимателен, знаеш..Знаеш, че няма да се поддаде на изкушението отново.Беше само, защото получи това острие..Гламдринг..Няма значение, не мога да ти кажа нищо за него..Както и да е..

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   Вто Яну 01, 2008 6:14 pm

- Няма..Няма да участваш в битката
Юмрукът се стовари на масата и тя го погледна. За миг отново видя бесния пламък в очите, но той си остана съвсем спокоен на външен вид
- Вече не съм дете
- За бога защо повтаряте едно и също! - изкрещя ядосано жената и изръмжа безпомощно - Гламдринг не може да участва в тази битка..
Настъпи тишина, после жената вдигна глава изненадано, чула изваждането на острието. Муртаг стоеше с Гламдринг в ръка и я гледаше ужасно лошо. После хвърли меча на земята, веднага загубил синия си блясък.
- Вземи го..Вземи го, щом такава е волята ти - каза съвсем тихо и побърза да излезе, преди тя да е възразила. Меча стоеше мирно и тихо на пода, но когато тя се помъчи да го вдигне се опари и се отдръпна. Побърза да настигне Муртаг по коридора
- Нямах това предвид
- Аз..Да стоя и да гледам битката от далеч?Не, Арвен..Не мога..Съжалявам, но ще участвам..По твоя воля без Ним. - отблъсна я и се качи нагоре по кулата
- Не го гони..Това е решил той.. - спря я Кевин от тъмнината и тя го погледна безпомощно
- Но аз не исках
- Знам, но вече няма смисъл
- Той остави меча на теб - незнайно как беше го взел от онази зала и сега й го подаваше замислено.
- Той не ме иска.. - все пак го докосна, вече не гореше. Когато го пое, синята светлина се върна колебливо за миг, после позеленя. - Странно чувство..Ним вътре ли е?
"Разбира се, че съм тук..Не, няма да бъда с теб, както съм с Муртаг..Не съм твой роб, Арвен..Само на меча и Муртаг..Ще ти служа, но когато не харесвам мнението ти ще послушам моето"
- Не исках да..Да стане така..
- Той няма да иска да му го върнеш сега..Разтроен е, макар и да не си личи. Да се разделиш с някой познат е трудно..С някой, с когото живееш от толкова отдавна.
- Ще види той - изръмжа царицата и се качи нагоре с решителна гримаса. - Муртаг! - разкрещя се още като се качи горе и заблъска по вратата - Знам, че си вътре, упорит глупак такъв. Отвори ми вратата веднага!
- Ама разбира се, Ваше величество..Ваше Величество ще ме извини, но точно сега съм много зает - чу се приглушеният отговор отвътре.
- Муртаг! - тя приличаше точно като Кевин, сутринта, когато блъскаше по нейната врата. - Отвори, моля теее
- Ваше Величество..
- За бога стига вече..Знаеш че..
- Но моля ви..
- Ааа не..Ще ме пуснеш.. - тя вдигна меча и затряска с него по вратата - вътре.. - нов удар - глупак..такъв...Няма..да..се..измъкнеш...
Вратата се разби на милиони парченца и тя се озова върху осеяния с оръжия под. Изправи се, той не се беше й помръднал, облегнал глава на стената, седеше на перваза..Тя хвана ръката му, но той не обърна внимание
- Подчиних ти се..Не ти ли е достатъчно, Арвен?Не е ли? - попита пресипнало
- Стига Муртаг..Спри моля те..Познаваме се..
- Не...Мисля, че вече не се познаваме..
В същия момент се чуха звуците на битка и двамата едновременно се надвесиха от прозореца. Долу Кевин ги гледаше ядосано и сочеше към полето, където два дракона отчаяно се бореха с нещо. Жената до него се разгневи, той го усети. После се изправи и сочи от прозореца..Разчиташе на някой да я хване, разбира се, или беше дала сигнал. Дракона успя да настигне падащото тяло и излетя към битката.
- Хубаво - замислено се усмихна Муртаг докато тя се приготвяше да използва Гламдринг, не виждаше какво държи същност. - А аз да отида да се скрия до края на всичко..

ПисанеЗаглавие: Re: Кой е той?   

Върнете се в началото Go down

Кой е той?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 19Иди на страница : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next