Царствата

Преживей приключението!

SiteSite  СветовеСветове  ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Пред вратите на двореца

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
katri_mei
De Legende!

Female
Брой мнения : 4031
Registration date : 07.04.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 11:30 am

На горния етаж битката се беше пренесла пред Тронната зала, при всеки удар на мечовете около Нава и Сянката се появяваха енергийни вълни, които разбутваха предметите около тях, чупейки ги, а мраморният под вече беше в пукнатини:
- Защо си дошъл?!- очите на Сянката проблясваха, макар и да бяха черни.
- Заради приятел!- отвърна елфът.
- За да помогнеш на приятел?
- За друго не бих дошъл!
- Жалко...
- Кое е жалкото?!- елфът беше ядосан от държанието на черната владетелка.
- Жалко, че е само заради това... в теб има още нещо, макари да не си го открил все още!- отвърна тя и поредният удар на мечовете напука вратата на тронната.
- Знаеш ли, преди време Джиерда е била в моите ръце!
- Какво значение има?!
- Сега отново може да е моя!
- Не мисля така!- елфът се усмихна леко и замахна към Сянката, мечът сякаш гореше в зелени пламъци, духовете населиха коридора и обиколиха двамата.
- Да... Калисто се е постарала да дари мечът със собствена воля, Джиерда е избрала ти да си нейн господар завинаги!
- Така е!- духовете обикаляха около тях и дори преминаваха през тях, Сянката не се боеше от тях, но при всяко преминаване през нея тя потръпваше.

~*~*~
.:Светове:.
~*~*~
The kingdoms family
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://ekaterinaes.blogspot.com/
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female
Брой мнения : 3863
Registration date : 16.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 11:40 am

Кулата беше пуста, вятърът обгърна двете вълконеща, едното от които малко по-голямо и все едно по-злобно. То скочи на парапета оглеждайки всичко долу. Грифоните още се биеха, но той търсеше нещо друго.
"Алзиеа..Можеш да отидеш долу..Торн има нужда от помощ" каза тихо на другото вълконещо, което кимна и скочи от кулата върху един близък грифон. Другото остана на парапета чакайки някого, който скоро се появи. Голямото рунтаво куче на Кейти се появи изневиделица на кулата, гледайки мрачно към вълконещото.
"Твоята господарка искаше да ме направи като теб. Но аз не исках..Вместо това сега съм вълконещо с тъмни сили. Постарахте се, признавам..И това дълго ще ми е пречка и наказание за това, че дойдох тук днес." вълконещото скочи от парапета, за да се изправи пред кучето "Сега сме две същества, а не куче и човек..Сега можем да се бием като равни"
"Какво си направил на Кейти?"
"Тя лежи долу..Тичай да я спасиш" засмя се Муртаг, а Вейлън го нападна ръмжейки

De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 11:52 am

- Защо ме нарече Уайдет?!- извика Нава и замахна с меча, Сянката се отдръпна и острието се заби във вратата на Тронната.
- Така е името ти елфе, последното име което Калисто си спомни преди Лунната магия да я слее с Аника и ти да се появиш!- жената замахна към него, но той навреме издърпа мечът и се отдръпна.
- Чие е това име?
- На баща й, Уайдет!- отвърна тя и се усмихна лукаво. Елфът разшири очи и се загледа в нея:
- Бащата на... Калисто?!
- Да, странното в нейното семейство е, че... баща й владееше белите магии и никого не би си помислил да убие някого!- двата меча пак се кръстосаха.
- Значи приличам на него?
- За жалост силата ти наподобява неговата, притежаваш част от мощта на Калисто, но я използваш за бели магии!- Сянката се усмихна зловещо, което изненада малко Нава, тя го изблъска назад с магия и опря черният меч в гърдите му:
- В теб има нещо мрачно, иначе Джиерда не би ти служила!- косата на елфът върна белия си цвят:
- Нямам представа за какво говориш!- притвори очи и група духове се насочиха към Сянката, обиколиха я и я изтласкаха надалеч от Нава.
- Имаш, но не искаш!

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 12:35 pm

"Какво става горе?" зачуди се ястреба кацнал на едно дърво и вперил поглед в светлините, които се появяваха отвреме навреме над кулата.

"Щом Кейти не е успяла..То аз ще успея" изръмжа Вейлън към вълконещото след поредната магия.
"Аз съм полуелф, а сега получих още сили..Трудно ще е" Муртаг този път нападна пръв. Имаше и предимството, че Вейлън беше ранен. Двамата бавно слизаха по стълбите докато се отбраняваха, така че скоро се намериха в някакъв коридор. Това не ги интересуваше..Трябваше просто да се ранят колкото се може повече

De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:15 pm

- Станал си добър боец!- засмя се Сянката.
- Явно нищо не знаеш!- усмихна се зловещо Нава и замахна към нея, все още бяха пред тронната.
- Прекалено малко сте за да нападате току- ката замъкът ми!
- Според мен сме достатъчно за да приравним част от двореца със земята!
- Не говори глупости, все още не сте видели мощта на злото!- смръщи се тя и отблъсна мечът му, елфът усети че нещо го хваща за краката и го увива:
- Какво по дяво...- изкрещя той, но прекъсна изречението си и падна на земята, черният меч беше забит в рамото му:
- Нека ти кажа още нещо белокоси...- Сянката се приведе до него и се усмихна подло:- С теб сме еднакви, творения на демони... и двамата сме създадени от Калисто и не можем да бъдем победени лесно, но какво ли ти говоря за победа и смърт, та ти не можеш да бъдеш убит от една такава рана.
- Млък...ни!- извика Нава и замахна с Джиерда, Сянката се изправи отстъпи назад, ръкава на туниката й беше окървавен, а около раната имаше зеленикаво сияние. Елфът се изправи:
- Може да сме еднакви, но ти ще загубиш!- вдигна глава и сякаш я прониза със сините си очи, светлината на очите му стресна Сянката, но тя пак се усмихна:
- Видял си Последната битка нали?
Елфът потръпна и вдигна мечът към нея, тя също хвана черното острие с две ръце, и се смръщи:- Видял си я разбира се, видял си какво ще се случи тогава!
- Млъкни и се бий!- изкрещя той и се засили към нея, двата меча се кръстосаха отново:
- Има два начина, два изхода от Последната битка, единят е да ви покоря, злото да властва над света и всички да сте мъртви! Това е истинският завършек!
- Грешиш, видях още нещо... видях загубата...
- Но не си сигурен дали е истинската, казах ти, два изхода... бъдещето не може да бъде предсказано лесно и с точност, може би само Джин може, но с него ще се заема по- късно, хубаво е, че го доведохте с вас!
- Няма да припариш до него!- остриетата се разделиха и зеленото сияние се разнесе из целия коридор като подплаши някои от орките на стълбите, които наблюдаваха битката.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female
Брой мнения : 3163

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:28 pm

Тигъра изскочи от вратата и се нахвърли срещу Сянката,което я изненада.Захапа я за рамото с дългите си остри зъби и я дращеше с лапите си.
"НЯМА ДА ГО ПИПАШ,ЯСНО ЛИ ТИ Е?!"-крещеше животното.

~*The kingdoms family*~
Вижте профила на потребителя http://vmp.8.forumer.com
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:36 pm

- Джес недей!- извика притеснено Нава. Сянката само се усмихна и избута тигъра назад с магия:
- Малката ти приятелка е решила да ми лази по нервите!- изправи се бавно и се засмя, ръката й кървеше сериозно, но тя все още стискаше мечът.
- Няма да ти позволя да я нараниш... никого няма да докоснеш!- изсъска елфът насреща й.
Сянката пак се засмя:
- Чарз!- изкрещя силно и изведнъж от тронната излязоха три огромни създания, приличащи на кучета, но от гърбовете им се развяваха зловещи шипести пипала:- Благодарение на едно от тези мои съкровища вашият Андори получи тъмната си сила, очаквах обаче да е зъл, а той... е както и да е, едно одраскване от ноктите или пипалата на тези тричките ще превърне и най- бялата душа в зло изчадие!
- Не би посмяла!- смръщи се Нава и косата му се развя назад, зелените духове придобиха скелетните си форми и го обградиха изцяло.
- Какво, да не би да се боиш... за нея!- и посочи с мечът си синия тигър:- Наистина би трябвало да се боиш, тя е най- близо, после бери грижа за тези отвън!- Сянката се засмя зловещо и отстъпи назад като се насочи към другите стълби, водещи към кулите.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:38 pm

Тигъра изръмжа яростно срещу съществата и застана пред Нава.
"Елате ми!"-изкрещя тигъра и изкара още повече ноктите си.-"Мога да се справя с всяко едно от вас!"

~*The kingdoms family*~
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:41 pm

- Джесика пази се!- извика елфът и замахна към едно от пипалата, които се насочваха към тигъра. По някакво нареждане едно от съществата се отдели и тръгна надолу по стълбите:
" Доведи ми Джин!"- звучеше в главата на съществото и то се затича надолу. Нава не му обърна голямо внимание, останалите създания размятаха пипала и ръмжаха срещу него и Джесика, в края на коридора той забеляза Сянката, усмихваща се подло и сякаш очите й говореха ` Сега и двамата ще бъдете мои пионки!`

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:44 pm

Тигъра се превърна обратно в Джесика и насочи меча си срещу едното същество.
-Вашата господарка си е патила от мен,нима се осмелявате да се изправите срещу мен?!
Очите и светеха,тялото и блестеше от ярост и сила.
-ХАЙДЕ ДЕ!Страхливи псета!-изкрещя елфката и понечи да разреже едното куче на две,но то се дръпна.
Елфката отново посегна срещу него,но стоеше близо до Нава,за да го защити с тялото си.

~*The kingdoms family*~
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:50 pm

- Джес, само се пази от шиповете и ноктите им, моля те!- обърна се Нава към елфката и вдигна Джиерда. Мечът засия ярко и очите и косата му преминаха в зелен цвят:- Трябва да приключа разговора си с тази Черна господарка!
- Съгласна съм!- Сянката се появи до него и замахна с черния меч, Нава го отби и отстъпи назад и двамата бяха ранени в раменете, но и двамата не се отказваха.
- Мога да те убия, знам как можеш да загинеш!
- Да, по същия начин по който и ти, само че при мен и сърцето ми е слабост, не само...- отвърна тя, но замълча, когато зеленият меч се засили към нея, двете остриета се кръстосаха за пореден път.
- Издаваш прекалено лични тайни!- изсъска елфът, в миг пред очите на Сянката се появи елф със зелена коса и зелени очи, сливащ се с духовете около себе си и около мечът. / цък/

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:55 pm

Джесика се обърна и изблъска Сянката настрани,но едно от кучетата веднага скочи срещу нея.Тя отблъсна лапите му и го метна срещу стената.
-От коко дълго време чакам да се срещна отново с теб,ти бягаш от мен!-изкрещя Джесика на Сянката,преди отново да отблъсне друго куче.-Имаме си несвършена работа,помниш ли двубоя ни!

~*The kingdoms family*~
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 1:59 pm

- Помня го елфке, но сега не ми се занимава с теб!- отвърна Сянката смейки се:- Няма да е зле сега да се погрижиш за себе си и... Джин!
- Не сме да го нараниш!- изкрещя Нава и се засили към нея, двата меча отново бяха вкопчени един в друг, но сякаш зеленото сияние обгръщаше черното острие.
- Край с теб белокоси!- изкрещя сянката и очите й просветнаха. Черното острие се разгъна и обви Джиерда и част от ръцете на Нава.
- Какво е това?!
- Края на доброто в теб!

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:04 pm

-НЕ!-изкрещя Джесика.
Тя отблъсна кучето,всички вече се скриха в ъгъла уплашени и избягаха.
-Ах ти!-крещеше Джесика.
Трясна меча си в земята и тялото и засия я черно.
"ДЖЕСИКА?!КВИ ГИ ВЪРШИШ?!"-крещеше брат и в главата и.-"ЩЕ СЕ САМОУБИЕШ БЕ,МОМИЧЕ!"
Джесика пренебрегна крясъците на брат си и меча и засвети силно.Изведнъж на гърба и се появиха снежно бели криле,косата и стана ненормално дълга и тъмно синя.В ръката си държеше жезъла си,който насочи срещу Сянката и Нава.Отблъсна тъмната владетелка далеч от елфа и заплашително тръгна с бавни стъпки към нея.
-Душата ми виждала ли си,а?ВИЖДАЛА ЛИ СИ?!Ще те смачкам като хлебарка!

-Джин,внимавай!-изкрещя Дейвид,докато отблъскваше странно куче,което се беше засилило срещу момчето.-Идвай с мен,махаме се от тук.
Той сграбчи ръката на момчето и направи портал.Джин се разбунтува,но елфът беше прекалено силен за него и двамата минаха,след което той се затвори.

~*The kingdoms family*~
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:11 pm

- Джес недей! Тя може да черпи сили от теб ако се доближиш повече до нея!- крещеше Нава, разрязвайки черните окови, които се бяха появили около ръцете му. Сянката се изправи и в ръката й се появи друг меч:
- Най- сетне мога и теб да убия, пред очите му!- извика тя.
- Ако я докоснеш ще съжаляваш!- изкрещя Нава вече застанал до елфката и стиснал Джиерда с една ръка.
- О нима... желаеш да промениш бъдещето ли, видя битката, видя съдбата на всички в два варианта... сега да създадеш трети ли искаш?!- Сянката се засмя:- Глупави елфи, измъкнахте Джин от тук прекалено лесно, е ако оцелеете да го видите пак попитайте го за последствията от пренаписването на бъдещите действия!- тя вдигна мечът си напред и след миг той беше раздвоен, две черни остриета горяха в катранени пламъци пред елфите.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:17 pm

-Какво толкова искаш от света?-каза Джесика мрачно.
Елфката държеше жезъла си в едната ръка,но не беше насочен срещу Сянката.Бронята и я нямаше,на няйно място беше бяла рокля.
-Какво толкова сме причинили,че ни измъчваш?Нима не можете да ни оставите да бъдем щастливи?
Елфката инензадващо бързо се беше променила.В един момент искаше да я убие,сега дори не е насочила орижето си срещу нея.
-Сила ли искаш?Ако искаш вземи моята,но ми обещай,че ще ги оставиш да живеят спокойно...
Две сълзи се стекоха по бузите от сините и очи.Въпреки студения им цвят,винаги излъчваха топлина и спокойствие.

~*The kingdoms family*~
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:29 pm

Сянката се засмя:
- Сила, имам колкото желая, мога да ви погубя още веднага, но това ще означава че и аз ще загина, надявах се Андори вече да ви е разказал за целта ми, отмъщението и властта... преди хиляди години демони са владеели мракът и злото и не са били притеснявани, докато най- накрая не се появили светлите създания, тези които желали мир, мнозина демони били избити, а тези които оцелели се превърнали в тъмни сили, притежания на някои от последователите на Светлите, Калисто беше една от последните зли демони, като нея има още шест, чиито рожби са познатите ви до сега и за в бъдеще демонични създания. Отмъщението ми и на Сенките преди мен е заради това, демоните отново ще властват над света!- Сянката замълча при вида на двете сълзи на елфката:- Но аз имам и друга цел, моето отмъщение не е само заради предците ми демони, а е и лично...- вдигна мечовете и ги кръстоса пред себе си, като при разделянето им мощна черна енергийна вълна отблъсна Нава и Джесика назад. Коридорът потъмня изведнъж, а черните очи изчезнаха в мракът.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:34 pm

Джесика изстена от болка,щом удари гърба си в стената,но хвана жезъла и бавно се изправи.
-Нава,Нава,добре ли си?!-попита тя уплашено.
Сянката беше забравила за едно нейно умение,Джесика можеше да вижда в тъмното.Жената се бече насочила срещу елфа и вече Джесика не издържа.Насочи жезъла си срещу Сянката и сълна магия се стрелна срещу нея.Изблъска я настрани и елфката изтича при елфа.
-Нава?НАВА?!-крещеше тя,елфът беше в безсъзнание.
От очите и падаха сълзи като ручеи,които капеха върху лицето му.Хвана ръката му и направи няколко магии.

~*The kingdoms family*~
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:37 pm

Нещо тъмно прелетя по коридора, за да отблъсне Сянката още по-назад.
"Действията ти не ми се много нравят..Но пък приказките ти са интересни" засмя се някой, докато друго същество се опитваше да се надигне на стълбите към кулата.

De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:42 pm

Нава се прокашля:
- Добре съм, да... а ти добре ли си?- отвърна той и се надигна, подпирайки се на Джиерда. Сянката също се изправи и се подпря на стената, мечовете ги нямаше, а ръката й сериозно кървеше, зад нея от други стълби, вероятно скрити до сега се зададоха орки с ожесточени ревове и размахващи ятагани и брадви:
" Последен опит!"- помисли си емфът и вдигна зелениян меч над главата си, рамото му кървеше силно и болката беше непоносима, но трябваше да опита. Още преди орките да са достигнали до господарката си Джиерда се възнесе във въздуха и се засили към нея, очите на Сянката се разшириха, нямаше време да отреагира и да отблъсне мечът с магия, само се приведе леко и острието отсече дългата й синьо- лилава коса, която до преви малко достигаше до кръста:
- НЕ!- изкрещя тя, докосвайки вече късата до раменете си коса:- Това беше фатална грешка елфе, следващия път няма да те пощадя, ще те убия още щом те видя!- обви се в черен пламък и изчезна от мястото си, а орките още по яростно тичаха към Нава и Джесика.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:45 pm

Джесика скочи и хвана Нава за раменете,получи се сфера около двамата и също в нея се намираше още нещо,което им беше дошло на помощ.Орките яростно заблъскаха по стените на сферата,елфката стискаше зъби.
-Какво си ти?-погледна нещото,което преди малко беше отлбъснало Сянката.

~*The kingdoms family*~
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:48 pm

"Аз съм вълконещо..Вече..Или поне в Каз Модан пък може и да съм си нормален на другите места. Муртаг се казвам" усмихна се съществото, обърнало се към стълбите, където Вейлън още се мъчеше да се надигне

Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:50 pm

Елфката се ококори,но нямаше време за мислене.
"Джес!Трябват ни някакви папируси,за да успеем да махнем крилете на Андори."
"Къде са тия папируси!"
"Ето ти Джин да ти обясни!"
"По-бързо,че ще пречупят сферата!"
Орките ожесточено блъскаха и ритаха,имаше вече няколко пункатини.

~*The kingdoms family*~
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:53 pm

" Папирусите са в главната кула, малки тесни стълби по коридора където е Тронната, в края на стълбите има врата, заключена вероятно с черна магия, там търсете, трябва да има нещо за Андори и за... вълконещото."- обясни момчето.
- Муртаг, Кейти ли направи това?- запита Нава, стискайки раната на рамото си с една ръка, а с другата мечът.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
tiger girl
Night Elf

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   Вто Сеп 11, 2007 2:55 pm

Елфката мръдна ръката си към раната му и я излекува...поне донякъде...Един орк метна брадвата си срещу сферата и се получи грамадна дупка.Оръжието профуча на сантиметри от ушитеи,тя изпищя от изненада.Опита се да запълни дупката,но орките бяха прекалено много.

~*The kingdoms family*~
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Пред вратите на двореца   

Пред вратите на двореца
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next