Царствата

Преживей приключението!

SiteSite  СветовеСветове  ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Отново тук

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female
Брой мнения : 3863
Registration date : 16.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:09 pm

През главата на Муртаг мина отново спомена за зеленото небе там, някъде зад него, но успя да пропъди това
- Радвам се да те видя отново..Или пък радвам се, че успях да се измъкна за да те видя отново

Killing for Candy

Female
Брой мнения : 2862
Registration date : 30.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:11 pm

Катрина се усмихна и затвори очи
-И аз се радвам...

Demon loves the dark
The Mystery That Is Tobi
Historia de Pantera y su Sombras
The loneliness of the king
[The kingdoms family]

Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://sweetparadaise.blogspot.com/
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:20 pm

Драконите се разсмяха отново на нещо
"Муртаг много невъзпитан двукрак си..Прегръщаш пред публика"
"Къде я виждаш тази публика..Индианците в гората ли имаш предвид?"
"Не имах предвид нас..Но хайде ще ходя да се разправя с ония там" Под смеха си Торн се тревожеше и затова отиде да се разправи с няколкото индианци.Бързо се оправи с тях, защото тях ги бе страх от дракони.

Killing for Candy

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:22 pm

Катрина го погледна в очите.
-Какво ти се е случило?

Demon loves the dark
The Mystery That Is Tobi
[The kingdoms family]

Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:23 pm

- На мен ли?Доста дълга история..Относно четвъртото проклятие където си имах неприятностти с едно зелено чудовище..Да нямам нещо зелено, защото го намразих този цвят?

Killing for Candy

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:25 pm

Катрина се засмя но скоро нещо я разтревожи
-Представи си какви ще бъдат другите две изпитания...-Катрина сведе поглед

Demon loves the dark
The Mystery That Is Tobi
[The kingdoms family]

Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:28 pm

- Ще се оправя все някак..Трябва ми само доза късмет, който нещо липсваше последните два пъти

Killing for Candy

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:31 pm

Катрина се усмихна и погледна Егандий.Те започнаха разговжр и накрая Катрина каза тихо на Муртаг
-С нас...със приятелите си ще се справиш каквото и да се обърка!Ще се справиш...повярвай ми

Demon loves the dark
The Mystery That Is Tobi
[The kingdoms family]

Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:34 pm

- Ако мога да си спомня за приятелите си.Последния път бях забравил за всички..Дори за собствения си баща..

Killing for Candy

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:35 pm

-Ще си спомниш за тях...-каза Катрина и направи пауза-Беше забравил заради магията на вещицата...не за друго

Demon loves the dark
The Mystery That Is Tobi
[The kingdoms family]

Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:37 pm

- Тогава да се надявам да не ме застигне пак нещо подобно..Примерно от някоя Червена вещица да кажем..Кой знае каква мчоже да е следващия път.

Killing for Candy

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:38 pm

-Да се надявам че няма да е нещо подобно-каза Катрина

Demon loves the dark
The Mystery That Is Tobi
[The kingdoms family]

Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:41 pm

- На едно мнение сме..Съмнявам се обаче горе да има вещици - той погледна към заледения връх - Просто защото планините не им влиаят добре и магиите им не са чак толкова силни

Killing for Candy

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:42 pm

-Значи...няма да бъде толкова опасно?-каза Катрина

Demon loves the dark
The Mystery That Is Tobi
[The kingdoms family]

Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:43 pm

- На това се надявам..Горе опасността може да е единствено лавината..Не мога да си представя някое същество горе в студа

Killing for Candy

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:45 pm

Катрина се замисли над думите на Муртаг
"Задължително ли е да е живо?"

Demon loves the dark
The Mystery That Is Tobi
[The kingdoms family]

Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:47 pm

"Ще отида да видя" Торн гледаше също нагоре
"Недей казах ти вече, че това е само моя мисия"
"Муртаг.."
"Не спори с мен, ще отида сам..Знаеш, че ще се оправя някак"
"Когато казваш така съм по разтревожен"

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 9:58 pm

Беше му трудно да се сбогува с Катрина, Торн и Егандий.Чувстваше се все едно го изпращат на кладата..Бързо се запъти напред, защото нямаше да издържи дълго сбогуване.Планината му се виждаше прекалено висока, но той трябваше някак да я изкачи.Хвана се за първата издатина, погледна за миг назад и вече се катереше.Планината сякаш нямаше край.Нагоре..и нагоре..все нагоре до безкрая.Слънцето вече се скриваше когато Муртаг успя най сетне да намери място, където да си почине.Колко много му оставаше..Ако катеренето беше толкова трудно, какво ли го чакаше под земята.От тази височина долината долу изглеждаше толкова хубава..Прииска му се никога да не беше бил Муртаг...Защо не беше някой обикновен човек, син на фермер например?Но не можеше сам да избере баща си, колкото и да искаше когато мразеше Морзан.Пак с изправи и се закатери нагоре, където вече ставаше много по - опасно и се появяваше първия сняг

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 10:04 pm

Два часа по късно той все едно не беше помръднал.Снегът го смразяваше, но той с усилие забиваше пръсти в него, стискаше зъби и с мъка се катереше още нагоре.Студеният вятър още повече влошаваше нещата.Поне засега не се виждаха опасни неща.Скоро за негова изненада се изкачи на плоска площадка, засипана със снягНе помисли да внимава, защото беше видял място, където да почине.Но невниманието му веднага беше активирало капан.Той пропадна в специално издълбана дупка.Поне беше топло..Но трябваше да разучи.Веднага забеляза дупки в стените, което означаваше, че мръдне ли щеше да бъде обстрелят с милиони малки стрелички.Огледа внимателно дупките, прецени как са подредени и бавно започна да се движи пълзейки.Само една стреличка го уцели, той не беше видял дупката.Добра се със силни болки в рамто, където беше стрелата.Беше напоена с отвара за болки, която можеше да парализира ръката му за няколко часа.Добре че беше помислил за всичко.Извади от вътрешния си джоб малко синьо шишенце, намаза с мехлема раната и скоро можеше да движи ръката си леко.Трябваше му почивка..Намери идеална вдлъбнатита под която да почине

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 10:12 pm

Събуде се с чувството че го наблюдават.Изправи се внимателно и веднага се махна от тази пещера.За целта пак премина през стреличките и се покатеринагоре през дупката с помощта на въженцето си.Горе валеше като из ведро.Беше студено.Той потръпна и се огледа.Тук чувството, че го гледат беше по голямо.Бавно изтегли Гламдринг и колкото се може по бързо тръгна по - не вярваше на очите си - каменист път, водещ към странна каменна сграда, която беше и върхът на хълма.
Сградата беше тъмна, самотна и подтискаща.Нямаше никой, но Муртаг знаеше, че трябва да се качи до третия етаж и да счупи шишенцето, което седеше върху каменна маса до старо каменно легло.Беше сънувал този дворец.А и някога тук беше царството на Леда, което в резултата на Студената зимна война беше загубило от леприконите и сега вече тук нямаше никаква народност.Той внимателно тръгна по стълбите.Странно - нищо не го спираше.Това го притесняваше.Със сигурност имаше нещо, което да му попречи..Но къде беше то?Може би чакаше Муртаг да си изкара нервите от напрежение.Той внимателно отвори вратата за коридора на третия етаж.Той беше празен както и другите етажи.Муртаг бавно тръгна по каменния коридор и стигна до вратата, която трябваше да отвори.И вътре...се натъкна на първата по сериозна опасност.Вратата зад него се заключи и той попадна пред четири дълги, продълговати камъка, които издаваха странни вибрации

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 10:19 pm

Муртаг се заслуша в тези вибрации.Те като че ли "пееха".Казваха нещо.Той прибра меча си несъзнателно и се доближи до първия камък.На него имаше знак, който казваше "Джунджу"..Това беше Леденият език.Муртаг не го беше учил, защото по негово време и драконите имаха неприятности с Ледените хора.
Но камъка му казваше, че е безопасен..Да така беше..Не не беше така.Муртаг усети този път магията и се отдръпна от камъка с омраза.Другите също искаха да го прилъжат.Той запуши ушите си и внимателно мина покрай камъните.Зад тях имаше някакъв бокал.Муртаг предпазливо го доближи и..пропадна в течността.Озова се в същия замък но..Как?Навън беше слънце, замъка кипеше от живот..На масата където беше бокала сега пишеше на драконски
"Ако минал си ти през бокала на времето - знай - тук връзка с приятелите си нямаш и само твоята ловкост ще те спаси.Ледените хора пазят портала за завръщането ти в твоя свят на тавана, в последната стая в ляво.Там ще намериш и мен.Спаси ме, дори и да не ме познаваш - Морзан"
Баща му?Той беше в Драконското царство..Ама разбира се, това сигурно беше първото му мистериозно изчезване и когато той се беше прибрал така и не каза кой го е измъкнал от Ледените хора..Нима това беше самият негов син?Муртаг отново прочете инструкциите и внимателно излезе навън.Камъните ги нямаше, вместо това излезе направо в оживения коридор.Никой не обърна внимание на облечения в черно - тук всички носеха светлосини дрехи, но като че ли се бяха забързали толкова, че не видяха разликата в неговите дрехи.Той се затича по коридора нагоре към тавана.Да, входа към тавана беше охраняван..Лошо..Сега трябваше да измисли нещо

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 10:25 pm

Стражите за щастие бяха мързеливи, лениви.Муртаг се справи набързо с тях, взе шлема на единия и тръгна по коридора на тавана.Тук нямаше никой
- Морзан? - успя да проепне след малко
- Има ли някой? - отговори доста по младият му баща от една килия. - Покажи лицето си, моля те
Муртаг не искаше да го прави, но все пак Морзан трябваше да знае с кого си има работа.Баща му трепна и зяпна порасналия си син
- Кой за бога.. - бързо се овладя и премина към семейния въпрос - Ду Карву Субара?
- Ду Карву Субара, тарвика - усмихна му се Муртаг
- Ти си моят син така ли?
- Да точно така.Аз съм Муртаг.Ще те измъкна, но може ли да ми обещаеш да ми кажеш кде се намира отварата на живота?
- Намира се в подземието в най - голямата стая...сине..колко ми е странно..
- Благодаря. - Муртаг успя да освободи баща си, той набързо се преоблече като войник и набързо изпроводи Муртаг отново в неговото време.Преди да мине отново в пустия свят Муртаг се обърна
- Искам да знаеш, че каквото и да се случи, каквото и да ти кажа аз - винаги съм те обичал
- Ще го запомня.Сега върви
И Муртаг отново беше в онази пуста, тъмна стая.Щом камъните бяха пропити с такава магия, значи долу в подземието трябваше да има още по лошо нещо

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 10:38 pm

Внимателно слезе надолу отново.Пак имаше чувството, че го наблюдават милионич очи.В кухнята се натъкна на странна работа - имаше храна и няколко избити ледени хора.Но как беше възможно когато ледените хора не съществуваха вече от толкова години насам?Тази работа не му харесваше.Внимателно огледа труповете и установи, че са умрели едва преди няколко часа.Значи и още някой се намърташе из този замък.Дано нямаше късмета да попадне на него.Отвори вратата за подземията и запали факлата.Подземията бяха хладни и също запустели.Имаше доста стаи, но Муртаг знаеше точно къде отива.Внезапно, за ужас на Муртаг той се сблъска с друг човек.Но и онзи май също беше уплашен
- Кой си ти? - пръв проговори другият.Не приличаше на леден човек - беше красив, широкоплещест..Имаше дълга червена коса и зелени очи.Муртаг не можеше да повярва кой седеше пред него.Това беше Кикаха.Той беше известен с откриването на други вселени и живееше в една друга вселена.Та какво правеше тук
- Кикаха? - успя да промълви
- Явно си учен човек щом знаеш за мен - усмихна се мъжа - Да аз съм Кикаха, но не разбрах ти кой си?
- Аз съм Муртаг
- Ти си чувал за мен, а аз за теб..Какво правиш тук?
Муртаг му обясни подробно и Кикаха кимна.
- Добре..Мога ли да ти помогна..Да ти помогнем
- Приемам..Но кой друг има с теб?
- Анана разбира се - жената се приближи и изгледа строго Муртаг, но се усмихна.
- Ще ти помогнем - каза тя и тримата поеха предпазливо напред

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Пон Юли 23, 2007 10:54 pm

Стигнаха до желязна врата, която Кикаха забравил за миг бдителността си тресна и отвори с един замах.Влязоха вътре вече по предпазливо и огледаха пространството.В средата седеше шишенцето, но нещо ги накара да спрат на място.Този глас..Беше тъй красив.Муртаг и Кикаха се спогледаха гневно
- Тя ще бъде моя - тихо просъска Кикаха и насочи меча си към Муртаг
- Не си познал - Муртаг също насочи меча към Кикаха
- Момчета? - обърканата Анана стоеше по средата и гледаше ту към единия ту към другия.В един миг разбра.Мелодията действаше на момчетата по силно.Тя ги караше да искат да се сбият за жената която пееше.На Анана не й беше станало нищо, но ако почакаше още малко от Муртаг и Кикаха нямаше да е останало нищо друго от два ранени трупа.Тя се изплъзна точно когато те започнаха двубоя си и започна трескаво да търси източника на песента..Господи..Всякаш идваше от всички страни.Тогава спря и погледна към шишенцето.Опита се да го разбие, но то си остана здраво.Само Муртаг можеше да го счупи.Тя погледна към него.Двамата с Кикаха бяха направо обезумели.Реши се и тръгна към тя с меча си.
- Момчета - успя да привлече вниманието им - Ако искате да притежавате моята господарка, първо трябва да ме хванете
Това беше достатъчно.Двамата се запътиха към нея с злобни усмивки и тя се затича из стаята.Кикаха я рани в ръката, Муртаг в крака, но тя не можеше да се предаде.Най - накрая спря пред стъкленицата.В изблика на лудост Муртаг беше ранил Кикаха - не сериозно, но все пак достатъчно, за да може да отстрани опонента си.Приближаваше се бавно с изваден меч.В последната минута Анана се наведи и усети пареща болка, когато шишенцето се счупи и разля течността си върху нея.Мигновено песента спря, момчетата се осъзнаха и се огледаха.Муртаг осъзна какво беше направил и бързо помогна на Анана и Кикаха.Те му благодариха, но казаха, че нямало нужда от толкова грижи.Скоро ги налегна въпроса - как да измъкнат Муртаг от това място.Проклятието вече го нямаше, но Муртаг не знаеше как да слезе долу.Точно тогава на Кикаха му хрумна чудесната идея да го изпрати чрез портал..
И тъй долу на слънчевата поляна Муртаг започна да копае

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   Вто Юли 24, 2007 11:16 am

Скоро удари на каменен пот.Разчисти и видя вратата към последното си изпитание.Пое си въздух и скочи през вратата, която се беше отворила с магия.Затвори се след него и земята отново я закри.Муртаг бавно се плъзна в тъмнината напред.Внезапно обаче спря на място.Не можеше да се помръдне!Беше парализиран, не можеше да мръдне.Произнесе няколко думи, които не са за писане тук и усети силен удар по главата.Някой го зашемети.Муртаг се събуди в осветена стая.Ръцете и краката му бяха завързани, той усети странна миризма и се огледа колкото можеше.Стаята се осветяваше от малък огън в единия край.Той лежеше върху стара неудобна койка, а в средата на тази пещера имаше стара разнебитена маса и няколко столчета.Чу силно поемане на дъх и се обърна рязко от което главата го заболя
- Не мърдай.Главата ти пострада от капана.Ще бъдеш разпитан след няколко часа - чу той гърлен присмехулен глас и съществото си тръгна.След няколко часа както беше обещано Муртаг усети как някой го изправя, но странно - не виждаше никой.Някой го поведе по страничен коридор.Той чуваше странни шляпащи стъпки по коридора.Обърна се но нещо го удари и той отново обърна глава напред.Явно тук гъмжеше от невидими за него същества.Лошо...

ПисанеЗаглавие: Re: Отново тук   

Отново тук
Върнете се в началото 
Страница 3 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next