Царствата

Преживей приключението!

SiteSite  СветовеСветове  ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Кратко посещение.

Go down 
АвторСъобщение
katri_mei
De Legende!

Female
Брой мнения : 4031
Registration date : 07.04.2007

ПисанеЗаглавие: Кратко посещение.   Пет Юли 13, 2007 7:33 pm

Ийв и Андори вече стигнаха до царството на русалките, там ги посрещна Вего. Още на портата той ги гледаше злобно и студено:
- Здравей Вего!- усмихна се Андори.
- Ти не си желан тук!- отвърна му ядосано Вего.
- Знам, но не съм тук защото искам да се върна, а защото имам задача.
- Задача от Сянката?!- Вего повиши глас.
- Не говори така за царицата, та може да е зла но е наша царица!- Андори започна да се нервира.
- Да, тя е наша царица, но докато не е тук аз отговарям!- Вего започна да крещи, тогава ийв се намеси и насочи лъка си в лицето на Вего:
- Слушай внимателно, тук сме по работа и не ни се занимава с глупостите ви. Или ще ни съдействате или ще стане лошо и без това не ме сдържат нервите!
Вего преглътна уплашено и каза тихо:
- Така да бъде, какво желаете?
- Така вече е по- добре.- усмихна се самодоволно Андори.
- Тук сме заради...- .започна елфката.
- Нека аз да се разбера с него.- прекъсна я Андори и стрелна злобен поглед към Вего:- Тук сме заради Ав`ва, къде е той?
- Той би трябвало вече да е мъртъв, на повече от 300 години е.
- Това е ясно, но само той знае къде е колието на Горгодиа.
- ГОРГОДИЯ?!?!?!- изкрещяха всички русалки около тях в един глас и започнаха да си шептят нещо. Ийв ги огледа подозрително и каза мислено на Андори:" Не мога да разбера защо е всичкото това напрежение, Горгодия е била гадателка и вещица."
" Да, така е, но мнозина са се бояли от нейните предсказания, и най- вече от колието и."
" Явно съм изпуснала доста от живота"- вдигна рамене Ийв.
" Явно, малцина знаят за силата на тази гадателка, но тези малцина се боят от нея все още."
" Не знаех, че е толкова зле."
" Живота н Каз Модан ти е промил мозъка!"- и Андори започна да се смее.
- А твоя, и твоя е същия!- извика елфката.
- Добре добре ,както и да е.- въздъхна доволно Андори и отново погледна Вего:- Та къде е старецът, къде можем да го намерим?
- Вървете на север, водата там става много студена, но има мост от тръстики, който може да ви предпази от студената вода, на края на моста може да го намерите, ако е жив.- обясни тихо Вего за да не го чуят останалите. Андори и Ийв кимнаха и тръгнаха към посочената им посока, за миг Андори се обърна и намигна на Вего:
- И не забравяй, че ако царицата не се върне, аз ще мога да заема нейното място.
- Малко се съмнявам.- усмихна се Вего:- Но няма значение, вървете.
И двамата тръгнаха да потърсят странния старец, на има Ав`ва.

~*~*~
.:Светове:.
~*~*~
The kingdoms family
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://ekaterinaes.blogspot.com/
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кратко посещение.   Пет Юли 13, 2007 7:48 pm

След няколко часа двамата стигнаха до тръстиковия мост:
- Водата е ледена!- развика се Ийв:- Няма да мога да продължа!- очите и пак се напълниха със сълзи. Андори се ядоса:
- Престани, това ли е елфката, с която изпълних толкова много черни задачи, това ли е елфката, на която Санката се довери преди години. Това ли е...
- Добре, разбрах те!- въздъхна Ийв и избърса сълзите.
- Нека поне довърша.- вдигна вежди мъжът, елфката кимна в разрешение:- Това ли е елфката, на която поверих живота си в пламъците на вулкана и в ледовете на пещерите?
- Андори, помниш всичко това?
- Така лесно ли се забравят такива дела, може да не си го направила с желание, но ако не беше ти щях да съм мъртъв вече 4 пъти.- двамата започнаха да се смеят:
- Благодаря за куража, да вървим.- и тръгнаха по тръстиковите клони, ледените води заливаха част от тръстиката и краката и на двамата посиняха от студа, но те продължаваха да вървят.
В един момент водата се повдигна и заля част от моста, Андори се обърна назад и закрещя с пълно гърло:
- Бягай!
Ийв претръпна, но се затича след русалката, мостът започна да се руши след тях, настигаше ги. Елфката се подхлъзна и залитна, но Андори я хвана и я дръпна, изведнъж жълта светлина ги обви и единствено крясъкът им остана като ехо на сред моста от тръстиките. Водата утихна и мостът се появи отново, но тях ги нямаше.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кратко посещение.   Пет Юли 13, 2007 8:13 pm

Ийв лежеше на постеля от водорасли, беше в безсъзнание. Някаква фигура се приближи до нея с купа в ръка, фигурата приклекна и посегна с ръка, държаща някакво парцалче. Елфката усети присъствието му, отвори очи, хвана протягащата се ръка и преобърна фигурата от другата си страна:
- Андори?!- изкрещя тя.
- Да, аз съм а сега ме пусни че ще ми счупиш ръката!- извика с болезнена нотка в гласа си русалката.
- Какво стана?- пусна го тя си се надигна.
- И няма да кажеш едно Извинявай?- каза леко сърдито Андори и се изправи, купата се беше разляла, в нея имаше някаква тъмносиня течност.
- Добре, извинявай, асега ми кажи какво стана?-отвърна елфката.
- Помниш ли онази светлина?
- Да, и?
- Тя ни е довела тук, това е домът на Ав`ва.
- Значи той е още жив?- Ийв се зарадва и понечи да се изправи, но Андори я хвана и я бутна назад:
- Стой на място, ледената вода не ти понесе и тялото ти беше премръзнало.
- Трябва да говоря с Ав`ва!- смути се тя.
- Нужно ли е тогава да идваш при мен?- на вратата на старата дървена къщичка се показа дребна прегърбена фигура, а гласът беше слад и немощен мъжки.
- Ти ли си Ав`ва?
- Вече бях забравил това име, все пак 200 години никой не ме е търсил и не ме е наричал така, но да аз съм Ав`ва, а вашето желание какво е?
- Тук сме заради сестра ми.- заговори Ийв.
- И само заради това ме безпокоите и смущавате?!
Андори и Ийв се спогледаха и русалката продължи:
- Търсим колието на Горгодия.
- А, да колието на гадателката Горгодия, нейната сила да изпълнява и най- съкровените мечти на някого.- замисли се старецът.
- Да, къде можем да го намерим?- попита Ийв.
- Ами, можете да го намерите...- русалката и елфката бяха под напрежение и с наострен слух:- Можете... всъщност не знам къде е.- отвърна най- накрая Ав`ва.
- Как така не знаеш?- Ийв се ядоса и тръгна пак да става, но старецът стрелна поглед към нея и някаква магия я прикова към постелята от водорасли:
- Не е тук от 100 години, само едно същество знае къде е със сигурност.- отвърна той.
- Кое е това същество?- попита тихо Андори.
- Едно малко същество с голяма сила, можете да го намерите в Хищната пустиня.
- Чак там, защо е там?- Ийв се опитваше да се измъкне от магическите окови, но не можеше. Ав`ва въздъхна и махна с грубата си ръка, оковите изчезнаха:
- Съществото се казва Жулий.
- Жулий? Кой е това?- зачуди се Андори и помогна на Ийв да стане.
- Отидете там в пустинята, намерете камъка като стъкло и извикайте името и.
- Името и? Значи е жена?- Ийв се изправи бавно и се огледа за лъка си, той беше окачен на стената точно пред нея.
- Не, не е жена , а момиченце, но няма да ви кажа повече, намерете я сами...- старецът се насочи съм лъка на елфката, свали го от стената и иго подаде:- А сега искам да ме оставите още 200 години на спокойствие докато си умра.
Ийв и Андори кимнаха и тръгнаха към вратата:
- А, как да...- запита Ийв накуцвайки леко и подпирайки се на Андори.
- Как да излезете там където бяхте ли, просто прекосете прага на вратата ми.
Двамата се погледнаха учудено, но го послушаха и прекосявайки прага жълтата светлина пак ги обви и те изчезнаха.
- Младежи, не знаят своите интереси, е дано Жулий не бъде толкова мила и не направи грешката, която направих аз сега.- Ав`ва седна на един люлееш се стол и запали наргиле, залюля се и затананика нещо.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
katri_mei
De Legende!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Кратко посещение.   Пет Юли 13, 2007 10:16 pm

След миг двамата бяха на брега, огледаха се, но нямаше никого. Ийв пусна Андори и бавно стигна до един заоблен камък, седна на него и пусна лъка на земята си:
- Сега какво?
- Как какво, ще вървим!- отвърна Андори и се загледа към морето, там някъде беше домут му, но той беше нежелан там и това го натъжаваше.
- На къде ще вървим, погледни къде се намираме, поне да ни беше пратил в пустинята.- започна да мърмори елфката.
- Ав`ва си знае работата, нарочно ни прати тук, сега трябва да вървим ако искаш да си върнеш Аника.
- Искам повече от всичко, но си нямаш представа как ме боли глезена.- елфката се замисли:- Водата наистина беше доста студена.
- Да, студена беше, най- студената вода в морето е около Ав`ва.- той се обърна към Ийв и тръгна, помогна и да стане, взе лъка и и пак тръгнаха на път към Хищната пустиня за да намерят Жулий, коя ли е тя и защо точно нея? Скоро щяха да открият отговорите.

~*~*~
~*~*~
The kingdoms family
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Кратко посещение.   

Кратко посещение.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1