Царствата

Преживей приключението!

SiteSite  СветовеСветове  ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Едно пътешествие..

Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female
Брой мнения : 3863
Registration date : 16.03.2007

ПисанеЗаглавие: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 6:32 pm

"Обясни ми пак какво търсим тук?" Алзиеа подтичваше зад Муртаг.И двамата изглеждаха уморени, но все пак още вървяха.Муртаг беше заприличал вече на скитник и някак изглеждаше подмладен от това.Беше му и олекнало от нещо.
"Търсим едни странни същества, живеещи в дълбините.Нека починем и ще продължим пътя си" двамата седнаха на пясъка и Муртаг извади една ябълка и малка пържола, която подаде на Алзиеа.Беше ги взел от едно селце, преди пустинята.Починаха си добре и отново се изправиха.
"Първо ще повикам един стар приятел без който няма да мога да продължа.Затова не взех Торн - съществата при които отиваме ненавиждат дракони.Но ние отиваме с мир, ще видиш защо" Муртаг изсвири и зачака нещо.Скоро от пущинака се зададе красив кон, малко стар, но все още в отлично здраве
- Торнак, верни ми приятелю.От толкова време не съм те яздил..Но е време отново да го направя - каза той на коня и го възседна.Кимна на Алзиеа и тримата тръгнаха нанякъде

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 7:27 pm

"Пази го, защото само така ще успееш да ни покажеш, че си тук." мислите на Муртаг се движеха бързо.Трябваше да си спомни всичко.Жената с наметалото, верижката..Торнак..Бяха стигнали до странно възвишение в пустинята.Горе на върха му Торнак седеше спокойно с Муртаг на гърба си и Алзиеа до себе си.Муртаг се оглеждаше спокойно.Скоро видя това, което му трябваше.Човек, наметнат с черна качулка.Тя се доближи до него и го погледна.Чакаше знак, че наистина е тук..Че не е халюцинация.Муртаг откъса верижката от врата си и я подаде на жената.Тя я пое бавно и я разгледа
- Муртаг - поклони му се след малко, почука долу на пясъка и му каза да се отдръпне.
Откри се дупка в земята.Не се виждаше какво има надолу, но жената веднага скочи вътре и Муртаг, Торнак и Алзиеа я последваха.Проходът се затвори след тях, а жената подаде на Муртаг факла.Тя най - сетне разкри лицето си.Беше много по - млада от муртаг, с руса коса(както всички из пустинята) и странни червеникави очи.Тя го поведе надолу по стълбите към дълбините

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 7:43 pm

Скоро се чуха песни.Песни на непознат за хората език.Дълго вървяха из мрака, но ето че светлината ги обгъра изведнъж.Всички притвориха очи, за да свикнат със силната светлина.Момичето изгаси факлите, каза на Муртаг да държи здраво юздите на коня си и да наблюдава вълчицата си.Долноземците, както се на ричаха, не обичаха много животните.Те харесваха само пустинните животри, които рядко идваха тук, долу.Муртаг нямаше нужда да държи спътниците си, защото те бяха разумни същества.Беше благодарен на Алзиеа, че е тук.Можеше да му потрябва.
"Стой до мен.Ще ти обясня по - късно" каза мъжът на Алзиеа и тя кимна незабелязано.Ако искаше да остане по - дълго, трябваше да се прави на неразумна.Момичето го поведе по стар павиран път и скоро стигнаха до малък подземен град.Всичко изглеждаше толкова странно.Момичето не се спря никъде, тя сви по друг път и тръгнаха към голямата зала в края на пътя.Беше нещо като замък, макар и Долноземците да нямаха цар.Те все още не бяха царство.
- Остави коня си там заедно с вълчицата - проговори момичето след малко
- Ще оставя коня си, но вълчицата ще дойде с мен - отвърна й Муртаг, но момичето не започна да спори.Тя предаде коня му на друг долноземец и поведе Муртаг и Алзиеа към голямата зграда

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 7:56 pm

Вътре беше тихо и студено.Нямаше никой.Или ако имаше бяха много мълчаливи
"Подтискащо е...Къде отиваме всъщност?" попита Алзиеа
"Ние сме в забранената сграда на Долното царство.Тук само малко долноземци имат достъп, а още по - малко хора." отговори й Муртаг
Момичето, което ги водеше се обърна изведнъж, когато стигнаха до стара, черна врата затворена с вериги и странни съоръжения.Тя прегърна Муртаг.
- Не искам да влизаш там!Знаеш какво те чака, ще умреш...Не бива да се самоубиваш, само защото сега ти се е прищяло.Трябва да има нещо, заради което си струва да останеш.
Муртаг беше изненадан.Долноземците рядко показваха такива чуства, а пък още по - малко долноземци като нея.
- Велириан изслушай ме.Знаеш какво се крие там.Знаеш какво ги отблъсква..
- Но ти не притежаваш толкова силно оръжие..
- Не ме прекъсвай.Имам оръжието, което може да ми помогне.Няма да умра...Не искам да се самоубия.И да има за какво да живея, поне докато имам сили да пътешествам.Не съм видял много неща, Велириан.Но като за начало предлагам да ме пуснеш да видя и тях..
Момичето дълго не го пусна, но накрая се реши да отвори вратата все пак.Тя тръгна на някъде и скоро ключалките на вратата започнаха да се отварят
"Готова ли си, Алзиеа?"
"Готова..Добре се справяш с успокоенията..Впечатлена съм, когато бях малка беше малко некадърен в тази област"
"Взех си поука" засмя се Муртаг след което пристъпи в тъмнината на вратата следван от вълчицата

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 8:22 pm

- Кой нарушава нашия покой? - зловещ глас като че ли на самия мрак смрази душата на Муртаг и Алзиеа.Все пак Муртаг успя да отговори спокойно
- Покажи се.Вика те Муртаг от Драконското царство.
- Че откога драконите са се замислили за нас?Ние сме мъртви..Знаеш поверието, записано някога в една книга
Муртаг чодесто го помнеше."Пътят е затворен.Построен е от мъртвите, и мъртвите го пазят.Пътят е затворен".Той затвори очи и след малко пак ги заготори
- Знам поверието..Но също така можете да бъдете повикани от някой, който иска помоща ви. - гласът му беше станал по - смел и той гледаше вече към духа, застанал пред него.Беше на широкоплещест мъж, който се усмихваше..Наобиколиха ги и други духове.Бяха доста гадни на вид, но Муртаг май беше загубил разсъдъка си и не се плашеше от тях
- Можем да бъдем извикани само от острието Гламдринг и от някой, който не е роден тук, в земята на Деветте царства
"Аз не съм." Алзиеа се беше доближила и духовете я изгледаха с интерес "Аз съм вълконещо, идващо от отвъд морето.Ще се подчините на мен и на носителя на Гламдринг"
- Госпожо вълк..Кой е носителят? - веднага смени гласа си духа
- Аз - Муртаг извади светещия Гламзринг и духовете го изгледаха с почуда.
- Не е възможно - промълви духа когато острието засвети в мрака.

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 8:55 pm

- Ти не може да бъдеш наследниа на Нимвродинзел
- На кой?А да, нощния елф.Чуйте историята, която ще ви разкажа.Казвам се Муртаг, син на Морзан.Драконов ездач съм.Дълго съм скитал из различните земи, тъй и попаднах на нощния елф, чието име така и не мога да произнеса.Той беше ранен, голяма и тежка беше раната му, но не позволи да го излекувам.Вместо това ме направи своя наследник, защото нямал деца.Аз наследих от него Гламдринг и неговата сила.Наследих и вашата клетва
- Лъжеш! - духът беше станал гневен, искаше да нападне Муртаг, но вълконещото му попречи
- Не бих го направил. - очите му просветнаха и силата му се показа наяве.Духовете го гледаха стъписани.После един по един започнаха да коленичат
- Не мога да повярвам..Муртаг простете ни за лошото държание.Ние трябва да ви служим..
- Прощавам ви.Сега чуйте какво ще ви кажа..
Муртаг седна на невидимия под, пое си въздух и замълча.Алзиеа дойде до него и се сви.
"Страх ме е"
"Спокойно..Ние сме в безопасност" отвърна й Муртаг и отново се замисли

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 9:18 pm

- Какво ще заповядате? - духът намчалник наруши тишината.Муртаг отвори очи.
- Ще ви наредя да изчакате моя зов.Аз ще ви повикам един ден.Защото идва вашето време. - Муртаг се изправи заедно с Алзиеа
- Ще откликнем на вашето повикване - отвърна духа, Муртаг му се усмихна и излезе с Алзиеа.Налетяха право на Велириан.
- Ти успя - тя се смееше и просто не можеше да повярва
- Казах ти, че ще успея - усмихна й е той - Сега ще ни изведеш ли?Трябва да свърша още няколко неща преди да се върна при драконите
Жената кимна, сложи качулката си и поведе Муртаг отново мълчаливо към изхода на царството.Когато излязоха горе тя го прегърна, усмихна му се и отново скочи в мрака
"Имаш тайни, които са доста интересни Муртаг"
"Ти не знаеш почти нищо за мен, Ал.Да вървим" - Торнак се появи от някъде освежен и готов за ново пътешествие.Муртаг го погали и отново го възседна.
- Сега да отидем до втората ми задача.
"Ще те следвам..Само се надявам нашите да са добре"
Тримата пътешественици отново тръгнаха на някъде

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 9:28 pm

"Муртаг..Можем ли да поговорим сериозно?"
"Не и за онова, което си намислила, Алзиеа" усмихна й се Муртаг, от което тя разбра, че разговорът, който беше намислила нямаше да се проведе сега
"Сега когато съм без Кевин ми е доста странно..Защо" реши да попита след малко
"Сама каза, че си като драконите.Той е твоят приятел, той те отгледа.Трудно се разделяш с някой, който ти е бил като родител.Сигурен съм, че Кев не ти се сърди.Той знае, че си с мен"
"Къде отиваме?"
"Ще видиш.Трябва да направя един ригуал..Не ми харесва, но трябва да се извърши"
"Нали няма да си махаш косата?Или да се превръщаш в нещо нередно?"
Муртаг се засмя
"Не, няма да има такива неща"
Те стигнаха до гладко и чисто езеро с невероятно студена вода
"И ще влезеш вътре?!"
"Да.." той извади Гламдринг и погледа няколко минути езерото. "И май ще рискувам да съм бос..И изобщо ще рискувам да настина"
Той свали повечето си дрехи, взе си въдух и влезе в езерото.
"Как е?" попита го Алзиеа.Муртаг все още беше добре, тя го чувстваше
"Малко хладничко.." каза той през зъби и се потопи във водата

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 9:40 pm

Муртаг започна да плува надолу.Беше ужасяващо студено..Но трябваше да го направи.Беше захапал Гламдринг и му беше доста неудобно, но все пак се движеше.Скоро достигна светлина.Продължи да плува.Езерото изглеждаше безкрайно и той вече се чудеше дали въздухът ще му стигне.Скоро достигна светлинния източник.Беше процеп, от кйто се процеждаше лилава светлина.Муртаг взе Гламдринг в ръката си и го заби в процепа.
Алзиеа се стресна.Цялото езеро беше станало лилаво..И горещо..Но долу Муртаг не усещаше това.Той вече можеше да диша под вода.Пое си дълбоко въздух и отново се поряза.Кръвта от ръката му се стече по Гламдринг, после по процепа.Муртаг очакваше да се случи нещо, но какво - не беше сигурен.Скоро обаче разбра
- Добре дошъл, сине на огъня - прозвуча мек глас някъде до него
- На огъня? - той се обърна, но не видя никой
- Да...Ти си дете на мрака и огъня, това е силата ти.Но недей да ме търсиш.Невидима съм аз за теб.Кажи ми, страннико за какво си дошъл.
- Идвам да изпълните молбата ми, милейди.Предполагам я знаете?
- Знам всичко за теб.Знам молбата ти..Ще я изпълня, ако затвориш очи.
На Муртаг не му се искаше, но все пак го стори.Веднага почуства нещо и когато се почуства сигурен отново отвори очи.Седеше пред зелена къща..Къщата..Той се усмихна и се запъти към вратата
Алзиеа разбра какво става, успокои някак си Торнак и двете същества зачакаха Муртаг да излезе

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Съб Юли 07, 2007 9:59 pm

Зелената къща...Празненството..Усмивката...
- Не ще те чуят те, нито пък ще те видят.Невидим ще си ти, но велики неща ще промениш - тананикаше си Муртаг като отвори вратата на зелената къща и влезе вътре.Там беше тъй тихо - като че ли никой не живееше...Не беше така.Скоро от горе се чу счупване на нещо и от една странична врата излезе мъж.Бром мина направо през Муртаг без да го види и се качи ядосано на горе.Дълго се бави той и заклинанието за невидимост вече не работеше.Муртаг се скри в едно скривалище, където се криеше по онова време.Скоро се чуха детски стъпки и в скривалището се скриха няколко деца
- На косъм а?Май трябва да внимаваме с него - чу Муртаг собствения си детски глас
- Така си е..Май доста остър слух има - включи се малкият Кевин
- Разбира се..Той е Ездач, нормално е - прошепна и малката Арвен като погледна леко навън
- Многознайка.. - подхвърли й Муртаг след което двамата с Кевин се засмяха на нещо.
- Престанете ве.. - Арвен беше прекъсната.Странен шум беше прекъснал разговора на децата.Отвън ставаше нещо.Те излязоха да видят и възрастният Муртаг ги последва внимателно.Отвън се разразяваше истинска битка.Бром се разправяше с качулат мъж с кръвожаден поглед.Той веднага видя пояилите се деца
- Бягайте деца - опита се да ги подкани Бром, но те не го послушаха
- Остави нашия ебритил - веднага се запали Арвен, но големият я отблъсна, след което и Кевин.С един удар зашемети Бром и се обърна към малкия Муртаг, кйто не знаеше какво да направи.
- Сега ще бъдеш проклет момче..Ти.. - но не довърши.Светещото острие на Гламдринг се заби в него и човекът падна пред малкия Муртаг, който се обърна.Вече възрастният Муртаг притича и взе оръжието си като се обърна към малкото си аз
- Кой си ти? - попита малкия Муртаг себе си
- Аз съм ти..Но като по - голям.Чуй ме..Имам малко време.Предотвратих проклятието, което трябваше да получим.Не ти трябва да знаеш какво беше то.Кажи на другите, че си го уцелил с това - големият Муртаг подаде на малкото си аз малка детска кама - Не казвай от къде я имаш.Не казвай за мен.И запомни - Ду Карву Субара..
- Какво значи това?
- Не ме питай, просто го запомни.Ясно?Добро момче - големият Муртаг се изправи и понечи да си тръгне, но момчето го спря
- Ще стана ли драконов ездач..И..Не не мога.. - момчето се притесни
- Ще станеш драконов ездач и да..отговорът на втория въпрос, който не можеш да изкажеш е да, но първо ще трябва да минеш през много болка до тогава.Сбогом.
Муртаг отново усети че е в езерото.Беше на повърхността му.Алзиеа го издърпа на сушата
- Извърших каквото трябваше - промълви Муртаг като усети студенината.Алзиеа го загърна с пътното му наметало
"Радва се.Сега си почини и ще тръгваме.Ще донеса храна"

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Нед Юли 08, 2007 11:03 am

„Хей малкия.Добре ли си?” Алзиеа започна леко да побутва Муртаг и той се усмихна
„Перфектно.Хайде да вървим” той се изправи и се огледа „Този път обаче Торнак няма да може да дойде.”
„Ще се качиш на мен” предложи Алзиеа докато мъжът се сбогуваше с коня
„Сигурна ли си?”
„Не си по – тежък от Кевин..А и нали съм вълконещо”
Муртаг не искаше да я натоварва, но все пак се качи върху нея.
„Ще се справиш.Дано обаче не се нуждаеш от начални уроци както трябваше да уча Кевин.Знаеш ли колко смешна картинка бяхме..И тръгваме”
Муртаг не се беше качвал на такова животно досега.Вълконещото беше голямо колкото кон, но копитата му плавно стъпваха по земята и правеха впечатление, че летиш по въздуха.Вълконещото не търпеше юзди и седло, но и без тях беше доста лесно да се задържиш на гърба му.
„Кажи ми накъде да те отведа?” попита Алзиеа след като потича малко, за да свикне отново, че има някой на гърба й
„Върви на запад.Там е последната ни задача.После ще се приберем и ще чакаме започването на войната”
„Ще правим изненади значи.Дадено, няма да се показвам”
„Можеш да се покажеш, но аз няма да го направя.Ще чакам някъде..например в гората”
„Добро решение”
Вълконещото погледна на запад и потегли бързо.

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Нед Юли 08, 2007 1:18 pm

„Алзиеа..Да си призная доста е приятно с теб” Муртаг и вълконещото вече бяха достигнали необходимото място и Алзиеа вече намаляваше ход
„Да, Кевин казва, че му е по – приятно от колкото на някой дракон…Макар че още скърби за своя..Което е нормално разбира се”
Муртаг слезе от вълчицата и се огледа.Бяха стигнали до нещо като град, но доста запуснат.Къщите направени сякаш от пясък бяха започнали да се рушат.Селцето изглеждаше старо и тъжно.
„Какво е това място?Навява страшни спомени”
„Едно време беше богат и преуспял град.Дълги години тук процъфтяваха занаятите.Ездачите идваха, за да почиват от дългото обучение.Но после започна войната.Градът беше разграбен.Хората се скриха.Вече се говори, че няма никой тук, но не съм много сигурен.Тук трябва да намеря един човек.Сега те се крият дълбоко в мрака на къщите си.Да влезем?”
Вълконещото кимна и последва Муртаг през разпадналите се врати на града.
- Покажете се, добри хора.Ездачът ви идва на гости – провикна се Муртаг и гласът му отекна тъжно в тишината.Тук всичко изглеждаше тъжно..И като че ли наистина нямаше никой.Но само на пръв поглед.От тъмнината просветнаха очи, от съседната къща – също.Една врата се отвори и от там излезе старец.Едвам ходеше, беше облечен в дрипи, може би и беше сляп.Той се доближи с бастуна си и докосна Муртаг по лицето.
- Добре си ни дошъл Ездачо – промълви след малко старецът и след думите му веднага започнаха да излизат хора.Старецът се хвана за едно бледо, изнемощяло от работа момче и отново се загледа невиждащо в Муртаг. – Приличаш ми на Ездач от войските.Кой си ти и каква работа имаш тук?
- Казвам се Муртаг, сър – старецът беше едно време господар на града.Силен и страшен човек, когото всички уважаваха.Името му беше достатъчно
- Муртаг!? – старецът започна да се смее..Или поне на това приличаше – Помня те теб, младежо.Най – непослушният Ездач, който явно беше заразил и приятелите си.Какво е съществото до теб?
- Вълконещо от отвъд морето, сър.Идваме да говорим с вас.
- Вълконещо?Винаги не спирам да се изненадвам какво можете да откриете вие, с тези дракони.Влез момчето ми.Ще говорим насаме.
Муртаг и Алзиеа последваха стареца в тъмната къща

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Нед Юли 08, 2007 1:28 pm

- Е момчето ми.Последният път, когато дойде беше доста ранен.
- Беше Голямата битка, сър.И аз отново се връщам с молба
- Да, знам. – старецът седна на стар стол и подкани Муртаг да седне срещу него. – Но искането ти е много опасно. – той впери не виждащия си поглед към Алзиеа.Явно беше намерил съзнанието й и сега разговаряше с нея.
- Опасно е сър, но мисля, че това е единствения начин
- Но моето момче.Доколкото научих от вълчицата, която водиш с теб, ти току – що си минал през времето и си се отървал от наказанието.
- Да така е, но има още едно, което е невъзможно да премахна.Сър, то е по – важно.Искам да го надвия – от очите на мъжа се стекоха няколко сълзи.Старецът дълго го гледа и после въздъхна.
- Разбирам те, момчето ми.Това, което ти бяха направили беше жестоко.Мога да го премахна, но ще боли.Не съм сигурен, че ще подейства.
- Няма значение сър.Трябва да опитам поне нещо
- Да.Последвай ме – старецът стана и поведе бавно Муртаг към дъното на къщата.Отвори стара врата и го подкани да влезе.Преди да го стори Муртаг се обърна към Алзиеа.
„Ще ме изчакаш, нали?”
„Обещах си, че ще те следвам.Не мога да те оставя сега” намигна му тя и се отдалечи леко.Муртаг влезе в странно осветената стая следван от стареца.

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Нед Юли 08, 2007 1:57 pm

В стаята нямаше нищо.Само бледо синьо сияние.
- Покажи ми силата си момче - подкани стареца Муртаг.Мъжът се замисли, затвори очи и както винаги почуства прилива на елфическата енергия.Старецът се усмихна.
- Нали си абсолютно сигурен, че го искаш
- Сигурен съм.
- Тогава застани в средата на стаята.Много спомени ще преминат през главата ти, някои доста болезнени.
Муртаг кимна и пристъпи към осветената част на стаята.Обля го синята светлина.За миг не се виждаше нищо друго освен синьото пространство.После за свой ужас видя баща си да държи Зар` рок.Затвори очи, но пак почуства пробождането на Зар` рок по гърба си.Това беше само началото
"Ти си нищожество..Отрепка" думи от различни хора се смесваха в едно.Доста болка започна да се изсипва по различни части от тялото му.Дойде ред и на други спомени
"Бягай момче...Аз съм по - могъща от теб, защото съч Черната магьосница на века..Ти ще умреш сега..Муртаг пази се" гласове.Муртаг закрещя.Болката ставаше страшна. "Не си роден за Драконов ездач"
Муртаг падна на колене.Имаше още доста да изтърпи, но трябваше.Заслужаваше си..

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Нед Юли 08, 2007 2:15 pm

- Момче..Събуди се момче - Муртаг се стресна и се изправи.Беше се изпотил и паднал на земята.Но чустваше, че и проклятието вече го няма - Добре ли си?
- Сър..Получи се
Старецът изглеждаше стъписан, но после се засмя както никога досега.
- Момче и аз съм ти задължен.Доказа, че магията работи.Ела ела - той хвана здраво ръката на Муртаг и с учудваща бързина го изведе.Алзиеа се присъедини към тях в коридора.
- Хора на град Коломбо - провикна се старецът. - Нека прославим този Ездач
- Сър, не съм направил почти нищо
- Напротив сине.Ти доказа, че градът отново може да бъде прославен.
Хората изпратиха Муртаг и Алзиеа с викове, претрупаха ги с храна и двамата доволни си тръгнаха към Драконското царство
"Заслужаваш да те славят, Муртаг" отбеляза Алзиеа
"Срам ме е когато е така" Муртаг все още беше червен, но все пак бързо му минаваше
"Теб те е срам от почти всичко.Отусни малко"
"Правя си.." Муртаг се усмихна, скоро червенината изчезна от лицето му и той наблюдаваше бързо приближаващото се царство "Нали ще ме оставиш в гората"
"Щом така искаш..." Алзиеа не каза нищо друго само се подсмихваше тайно

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Вто Юли 10, 2007 8:34 pm

Някой крачеше тихо към градчето Коломбо.Въпреки, че беше топло, човекът или съществото се беше загърнало с черно наметало.След него вървеше бял дракон.Значи съществото всъщност беше Ездач.Тя беше Ерика - дете на Морзан, която търсеше своите роднини.Търсенето я беше довело до Коломбо.Тя видя доста оживения площад и се усмихна.Влезе наперено в градчето и застана на средата на площада
- Някой да познава човек на име Муртаг или Ерагон? - разкрещя се Ерика и мигновено настъпи тишина.
- Познаваме Муртаг, млада госпожице - проговори един старец - Той е нашият герой и сега навярно е в Царството на елфите
- Благодаря ви, сър - тя се усмихна и се обърна към дракона си
- Успяхме Брисингр..Успяхме
Белият дракон се усмихна, Ерика се качи върху него и се отпъти към Елфическото царство

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Сря Юли 18, 2007 7:30 pm

Здравей Муртаг
Пиша отново на теб и знай че само ти ще получиш това.Знаеш ли за синия камък?Не?Тогава знай, че скоро ще узнаеш много за него
Така започваше писмото и надолу имаше само обяснения.Муртаг го чет6е като се отбраняваше от несполучливите удари на Мерик с дървения му меч
- Ти не ми помагаш! - извика момочето
- Извинявай...Защо не тръгнем натам?
- Да! - извика Ерика и се качи върху Брисингр.Тримата се запътиха към края на пустинята където вече се виждаше една фигура...

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Сря Юли 18, 2007 7:36 pm

Този глас!Гласът на фигурата, която пееше.Този глас!Муртаг спря и изчезна като се появи при синия камък..Или по скоро лилавия.Муртаг го огледа но почти веднага извади меча си и се извърна
- Обиждаш ме - каза жената
- Ти мен също - Муртаг я проница и отново погледна камъка
"Вярвай!" чу в главата си и той повярва..В силата на доброто.Беше отхвърлен назад и гъста мъгла обви камъка...

~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Сря Юли 18, 2007 7:41 pm

Муртаг веднага позна мжа пред себе си
- Тате! - той го прегърна за пръв път в живота си
- Муртаг..Гунтера това си ти!Липсвахте ми...Всичките
- Ела..Ела да видиш и другите - Муртаг поведе баща си към пустинята където започна едно бурно посрещане

The Spirit

Male
Брой мнения : 1105
Registration date : 11.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Сря Юли 18, 2007 7:44 pm

В този момент и Ерагон се разхождаше из точно тази местност. Той видя познато лице-това беше Муртаг. Той видя баща си и извика:
-Тате,ти ли си?
Ерагон беше много радостен.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Сря Юли 18, 2007 7:46 pm

- Ерагон?Всичките сте толкова големи..Е за Мерик незнам, защото никога не съм го виждал, но му подарявам това -Той подаде на сина си лилаво драконче - Лилавото е цветът на нашия род - добави

The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Сря Юли 18, 2007 7:48 pm

В този момент се появи Селения. Тя видя Морзан и не можеше да повярва. Тя каза:
-Морзан,ти ли си?

....................................................................
В този момент Ерагон попита Мерик:
-Как ще наречеш дракончето си?
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Чет Юли 19, 2007 5:42 pm

- Ти не разбра ли?Казва се Велла - отвърна весело Мерик.Някъде до него Морзан се усмихна на жена си
- Да Селения, аз съм

The Spirit

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Чет Юли 19, 2007 5:46 pm

-Но......как се съживи? Мислех че си умрял.
Мелиса Сойер
~Free_Spirit~
~Free_Spirit~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   Чет Юли 19, 2007 5:50 pm

- Бром не ме уби а ме превърна в камък - обясни Морзан - Само силната вяра на най - големия ми син можехе да ме съживи..И така стана

ПисанеЗаглавие: Re: Едно пътешествие..   

Едно пътешествие..
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next